На виконання указу Президента України, згідно з яким 2017 рік проголошено роком Української революції 1917–1921 років, а також з метою гідного вшанування традицій боротьби за соборність і незалежність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, 17 березня 2017 року в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького було проведено ряд заходів, присвячених 100-літтю Української революції.
Нагадаємо, що початком революції, пов'язаний зі створенням Української Центральної Ради на чолі з Михайлом Грушевським, є 17 березня 1917 року. За короткий час вона перетворилася з представницького органу українського громадського руху на повноцінний парламент Української Народної Республіки. Під час революції український народ уперше в ХХ столітті створив суверенну національну державу з усіма належними ознаками: територія, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мова. Розбудовою УНР, Української Держави та ЗУНР українці довели свій потенціал національного державотворення. Уперше після століть бездержавності відбулося об'єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель. Досвід самостійної соборної України відіграв вирішальну роль у подальшій визвольній боротьбі українців.
За словами ректора генерал-майора Олега Шинкарука, сьогодні командування академії докладає чимало зусиль щоб майбутні офіцери-прикордонники не тільки добре знали історію України та прикордонного відомства, захоплювалися звитягою Героїв українського народу, але й на їх прикладі були добре вмотивованими, свідомими патріотами, які у майбутньому надійно захищатимуть територіальну цілісність держави, виявляючи при цьому непохитну волю та самовідданість, мужність і героїзм. З цією метою в академії проводиться багато різноманітних заходів  навчально-виховного та просвітницько-культурного характеру.
Отож, упродовж усього дня в приміщенні вишу діяла тематична експозиція «100 років скликання Української Центральної Ради», з якою мав змогу ознайомитись практично весь персонал академії. На експозиції було продемонстровано фотоматеріали історичних документів з початку ХХ століття, добу УНР, ЗУНР, Української Держави, Директорії УНР, Першого та Другого зимового походів УНР. Центральним експонатом був 4-й Універсал Центральної Ради, яким проголошено повну державну самостійність УНР 22 січня 1918 року. Інші експонати відображали усі етапи розвитку державницького руху початку ХХ ст., створення і діяльність Української Центральної Ради, уряду — Генерального Секретаріату, згодом Народних міністерств, Армії УНР.
Крім цього, на тему «100-літтю Української революції присвячується…» зі слухачами, курсантами і студентами проведено інформування, а з керівниками структурних підрозділів і науково-педагогічним складом – лекції.
Відомий український письменник Олександр Довженко сказав: «Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців».То ж будьмо справжніми патріотами своєї держави, шануймо історію свого Великого Народу. Слава Україні!

2017  Національна академія Державної прикордонної служби України