Сьогодні, 27 травня 2017 року у Хмельницькому, відбулася довгоочікувана подія – відкриття нового житлового будинку для військовослужбовців Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького та членів їх сімей.
Привітати щасливих новоселів з отриманням житла прибули Міністр внутрішніх справ України Аваков Арсен Борисович, Голова Державної прикордонної служби України генерал-полковник Віктор Назаренко та заступник Голови Адміністрації Президента Кондратюк Валерій Віталійович.
Також на урочистому заході були присутні керівництво Національної академії, персонал закладу та члени сімей прикордонників, керівники області та міста, представники інших силових відомств Хмельниччини, духовенство та інші гості.
Ордери на квартири отримали 36 сімей, з них 12 - учасники антитерористичної операції.
«Дозвольте привітати Вас, шановні новосели, із цією знаменною подією в Вашому житті. Підвищення соціальних гарантій персоналу є одним з основних завдань на шляху реформування нашої служби. І сьогодні мені надзвичайно приємно передавати високоякісне житло прикордонникам, серед яких є учасники АТО та ветерани служби», – звернувся до присутніх з вітальним словом Арсен Аваков.
Добрим словом та хвилиною мовчання учасники урочистостей згадали тих своїх товаришів, бойових побратимів, які відстоювали цілісність і незалежність України, і, на превеликий жаль, віддали за це власне життя.
Під час урочистостей також було нагороджено військовослужбовців і працівників Академії Державними нагородами та відомчими відзнаками.
Після вручення ордерів на житло та ключів від квартир високі гості оглянули його та поспілкувалися зі щасливими мешканцями новобудови.
Цієї події військовослужбовці вищого навчального закладу та члени їх сімей очікували понад 10 років, адже останній розподіл житлової площі проводився в академії у 2004 році.
Загалом, соціальний захист військовослужбовців завжди був, і є, одним із пріоритетних завдань як керівництва держави, так і Державної прикордонної служби України. Реалізуючи ініціативу Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Петра Порошенка, з початку 2015 року прикордонним відомством України було розпочато будівництво нових багатоквартирних житлових будинків для прикордонників.
Не залишилися поза увагою і, прикордонники єдиного вищого навчального закладу України. Закладення перших капсули та каменю будівництва 9-поверхового будинку для прикордонників та членів їх сімей у Національній академії відбулося 9 квітня 2015 року, а вже 26 серпня 2016 року – вручення перших ключів від квартир академмістечка.
До речі, триває будівництво наступного будинку, де вже проходять будівельно-монтажні роботи. Загалом, на квартирному обліку в загальній черзі перебуває 325 родин прикордонників, з них 78 учасників бойових дій, 19 – позачергових, як ветерани служби.
Від щирого серця вітаємо всіх новоселів! Достатку, щастя та миру! Нехай з отриманням нового житла Вам додаються впевненість у світле майбутнє та сили на захист Батьківщини!

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України