Сьогодні, 1 серпня, на польовому центрі забезпечення навчального процесу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького для курсантів першого курсу, набору 2017 року, розпочато первину військову-прикордонну підготовку.
Пройшло зовсім небагато часу від того, як вони склали останній екзамен і були зараховані на навчання до академії. І сьогодні, одягнувши форму прикордонника , вони стали повноправними членами великої курсантської сім’ї нашої Національної академії.
Нагадаємо, що цьогоріч право стати курсантами-прикордонниками здобули 350 вступників загальноосвітніх навчальних закладів України та військовослужбовців за контрактом Державної прикордонної служби України, серед яких 25 – дівчат.
За доброю традицією з першим курсом кожного року розпочинається практична підготовка із заходів безпеки. Цього року, традиційно, практичні заняття було організовано та проведено на високому методичному рівні. Адже вони потрібні під час виконання службових обов’язків та повсякденної діяльності.
Військова-прикордонна підготовка проводиться на базі польового центру забезпечення навчального процесу академії. Майбутніх офіцерів навчать відпрацьовувати алгоритм ведення тактичних дій під час умовного наступального й оборонного бою. Вони отримають знання з питань вогневої, фізичної, інженерної, топографічної, стройової, гуманітарної підготовки.
Незважаючи на нетривалий час перебування в новій для себе ролі, нове поповнення курсантів Національної академії Держприкордонслужби пройде певні практичні навички в стройовій підготовці. Де під час загально академічних заходів, які будуть проводитися на полігоні, новобранцям доведеться показувати, що вони добре навчені тримали стрій, чітко виконувати військові команди начальника. А це все попереду.
«На сьогодні, Національна академія є провідним вищим військовим навчальним закладом нашої держави, яка забезпечує елітну підготовку найбільш конкурентоздатних, освічених, мотивованих фахівців нової генерації, тому й не дивно, що цьогоріч конкурс на вступ був досить високим. Наша головна мета була набрати на навчання до академії лише найкращих та тих, хто дійсно достойний стати офіцерами Держприкордонслужби України, і ми цього досягли», – зазначив ректор академії генерал-майор Олег Шинкарук під час зустрічі з курсантами першого курсу, поточного року набору
Також він наголосив, що того, щоб стати дійсними фахівцями своєї справи, ви повинні гідно вчитися та оволодівати своєю майбутньою професією. Попереду у Вас нелегкі роки навчання, а в подальшому відповідальна і почесна служба в підрозділах охорони державного кордону нашої незалежної держави».
Персонал Національної академії Державної прикордонної служби України вирішив цілий ряд складних завдань спрямованих на подальше підвищення якості підготовки офіцерських кадрів для органів охорони державного кордону України. Підвищення якості практичної підготовки слухачів і курсантів академії з метою забезпечення їх готовності до дій в умовах різкої зміни обстановки та локалізації конфліктних ситуацій на державному кордоні, готовності їх до самозахисту та застосування сили в різних умовах обстановки. Впровадження в навчальний процес інноваційні технології навчання, — додав ректор академії.
Побажаємо всім курсантам першого курсу, набору 2017 року, впевненості та максимальної самовіддачі. Для багатьох цей крок – екзамен на мужність та зрілість, подолання першої сходинки до офіцерських зірок.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України