11 листопада 2017 року Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького гостинно відчинила двері для всіх бажаючих ознайомитися із специфікою навчання у прикордонному відомстві, особисто розпитати про всі аспекти, умови та вимоги до навчання.
На зустріч з потенційними абітурієнтами прийшли ректор навчального закладу генерал-майор Шинкарук Олег Миколайович, начальники факультетів та кафедр, а також склад приймальної комісії.  
Презентацію для майбутніх абітурієнтів, які прибули з різних куточків України, розпочав керівник єдиного в Україні вищого навчального закладу Держприкордонслужби доктор технічних наук, професор генерал-майор Олег Шинкарук. Олег Миколайович розповів про історію становлення та розвитку Національної академії, її діяльність, про нові освітні спеціальності закладу, професійні програми, умови навчання та стажування на кордоні, про участь працівників Академії у міжнародних науково-практичних конференціях та багато іншого. Він наголосив, що якісну військову освіту за європейськими стандартами можна отримати саме в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.
Ректор академії зосередив увагу на перевагах освітньої діяльності академії, розкрив особливості та перспективи, які відкриваються перед випускниками нашого закладу, адже багаторічний досвід засвідчує, що випускники академії завжди мають гідне працевлаштування і відповідну оплату праці.
Далі перед всіма присутніми виступив відповідальний секретар приймальної комісії навчального закладу полковник Анатолій Мірошніченко. Він розповів юнакам та дівчатам про умови вступу до Національної академії у 2018 році та відповів на запитання присутніх. Щодо особливостей зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року виступила запрошений гість – методист Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Ірина Ковальчук.
Відвідувачам закладу було продемонстровано ряд навчальних фільмів про Національну академію, а також слайд-презентацію, що розкривала основні напрями діяльності академії.
Весь захід безперебійно транслювався online на офіційному сайті НАДПСУ.
Гості академії дізналися про сучасну матеріально-технічну базу та соціально-побутову інфраструктуру нашого закладу, його науково-педагогічний потенціал та переваги курсантського життя. Зокрема, гості закладу ознайомилися із місцями проживання та побутом наших курсантів, на стройовому плацу академії – оглянули виставку автомобільної та спеціальної техніки, приладів та озброєння кафедр. Незабутнє враження на хлопців та дівчат склали показові виступи курсантів щодо елементів затримання порушника державного кордону та виступ театралізованого плац-параду.
Залишаючи стіни прикордонного відомства, юнаки та дівчата не приховували свого задоволення від заходу, а також бажання у недалекому майбутньому вступити до лав Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

9 листопаду 2017 року у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького пройшло зібрання відокремленого підрозділу
«Хмельницька організація ветеранів – прикордонників» Громадського Об’єднання «Всеукраїнської організації ветеранів – прикордонників».
 В роботі зібрання взяли участь ректор академії генерал - майор Шинкарук Олег Миколайович, його заступник з персоналу полковник Волобуєва Олена Федорівна, заступник начальника відділу охорони здоров’я полковник Оліфірук Олександр Володимирович, майор Мінченко Володимир Володимирович заступник головного бухгалтер, представники Головного управління Пенсійного фонду в Хмельницькій області Ковальчук Юлія Вікторівна, Лозан Оксана Володимирівна.
Метою зібрання було обговорити стан та перспективи діяльності організації ветеранів-прикордонників виходячи з нової редакції Статуту Організації.
Відкрив збір ректор Національної академії генерал-майор Олег Шинкарук, який привітав ветеранів та наголосив на необхідності підтримання ветеранського руху в цілому і окремих ветеранів зокрема. Завершуючи свій виступ Він привітав присутніх з 25 річницею утворення Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького і запросив їх на її святкування, які пройдуть з 12 по14 грудня 2017 року.  Також Олег Миколайович вручив заохочення ветеранам.                      
У ході роботи зборів ветерани обговорили нагальні проблеми діяльності організації, було внесено низку пропозицій по організаційній роботі. А саме, питанням патріотичного виховання молоді та заходам соціального захисту ветеранів.

8 листопада 2017 року до Національній академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького відбувся візит Аташе з правоохоронних питань Посольства Франції в Україні полковника Жан-Люка Ломона та асистента-перекладача Марини Катренюк.
Метою проведення міжнародного заходу була зустріч з керівництвом, науково-педагогічним складом кафедри німецької та другої іноземної мови факультету іноземних мов та гуманітарних дисциплін, курсантами і студентами академії, які вивчають французьку мову.
Іноземні гості передали інтерактивне обладнання та навчальну літературу для покращення освітньої діяльності в спеціалізований навчальний клас з вивчення французької мови кафедри німецької та другої іноземної мови.
Також відбулось вручення сертифікатів студентам та курсантам, що вивчають французьку мову та успішно здали екзамени весною 2017 року.
За результатами візиту було досягнуто попередньої домовленості щодо повторного візиту Аташе з правоохоронних питань Посольства Франції в Україні до академії в квітні 2018 року та участі його у проведенні «Дня французької культури в Україні».

День української писемності та мови – це свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
У цей день за традицією відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою. Сьогодні ж стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, щорічна кількість учасників якого понад 5 млн із 20 країн світу.
У День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано у 2000 році.
Коли й де виник диктант як спосіб перевірки грамотності, навряд чи скажеш напевне, але відомо, що саме слово «диктант» походить з латини. Це слово-чужинець має чимало родичів у нашій мові: диктувати й диктор, диктат і навіть диктатор.
Але радіодиктант національної єдності нічого спільного, крім етимології, не має ні з диктатом, ні з диктаторами: ця акція, що відбувається в День української писемності та мови вже в сімнадцяте, добровільна.
У цьому році у заході, який відбувся за підтримки керівництва академії, взяли участь понад 2000 чоловік.
Персонал Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького вкотре долучається до цієї акції. Командування на чолі з ректором – генерал-майором Олегом Шинкаруком, викладачі, працівники академії, слухачі, курсанти і студенти зібралися в конференц-залі, для того, щоб долучитися до акції, продемонструвати свою єдність та перевірити грамотність. Не обійшлося і без хвилювання. Але настрій у всіх був піднесений. Цьому сприяла атмосфера заходу, що підготували викладачі кафедри педагогіки та соціально-економічних дисциплін, а виступ лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів, солістки Хмельницької обласної філармонії Лесі Король надав ще більшої урочистості. Усі учасники акції переглянули короткий репортаж про те, як відбувався радіодиктант у 2016 році, згадали деякі правила правопису разом з Олександром Авраменком, який диктував текст і в цьому році, а потім під диктовку написали текст.
Усі охочі мали можливість надіслати власноруч написаний текст для перевірки та адресу Українського радіо.
Варто додати, що у цьому році викладачі кафедри педагогіки та соціально-економічних дисциплін активно популяризували День української писемності та мови в академії. Було започатковано академічний конкурс знавців української мови серед усього персоналу академії, за результатами якого незабаром буде оголошено переможців та їх заохочення. А напередодні проводився конкурс знавців української мови серед курсантів. «Мова невіддільна від української політичної нації. Вибір української мови – це вибір на користь майбутнього», – ці слова Ю. Макарова стали лейтмотивом заходу. Викладачі ознайомили курсантів з історією відзначення цього свята, розповіли про розвиток української писемності, української рукописної книги, про найвідоміших українських друкарів. Курсанти переглянули фільм про життя та подвиг Несторі-Літописця, а потім позмагалися у знаннях української мови і літератури.
Загалом курсанти завжди беруть активну участь у конкурсах знавців української мови. Ось уривок з творчої роботи першого етапу конкурсу імені Тараса Шевченка, написаної курсантом 321 навчальної групи Ігором Лущаном, які перед початком диктанту навів завідувач кафедри педагогіки та соціально-економічних дисциплін Олександр Діденко. Курсант пише: «Слово – це та потужна зброя, завдяки якій можна перемогти у битві, навіть не розпочавши її. Моя порада до командирів нашої армії. Адже від них залежить хід подій в діях проти агресора. Вивчайте не лише тактику ведення бою, а й перечитуйте вірші Тараса Шевченка, в них ви зможете навчитися підтримувати бойовий дух побратимів, а також на прикладах доводити, що ще нічого не втрачено, потрібно мати надію на краще. І тільки після цього ми переможемо в гібридній війні та проженемо цих загарбників з нашої рідної землі!»
Безумовно, такі слова заслуговують на повагу.

30 жовтня 2017 року в Головному управлінні Національної поліції в Хмельницькій області персонал академії прийняв участь у патріотичних заходах в рамках проекту «Схід і Захід – разом!» за участю дитячих та юнацьких організацій і команд Донецької, Івано-Франківської, Тернопільської та Хмельницької областей. Заступником ректора академії з персоналу полковником Оленою Волобуєвою, начальником кафедри інженерного забезпечення і технічних засобів охорони кордону полковником Вадимом Сіваком та головою курсантської ради академії Іванною Стельмащук проведено презентацію  Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

2017  Національна академія Державної прикордонної служби України