22 січня 2017 року відповідно до попередніх домовленостей керівництва Державної прикордонної служби України та Міжнародної організації з Міграції в Україні відбувся візит експертів Європейського Союзу, представників Міжнародної організації з Міграції в Україні та Державної міграційної служби України до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Б.Хмельницького.
Метою зустрічі було ознайомлення з системою дистанційного навчання Державної прикордонної служби України та обговорення питань розвитку подальшого співробітництва в даному напрямку.
Представникам іноземної делегації (Республіки Польща), МОМ та ДМС в Україні було презентовано систему дистанційного навчання, представлено роботу курсу дистанційного навчання Центру підвищення кваліфікації персоналу Національної академії Державної прикордонної служби України.
Зустріч пройшла в конструктивній атмосфері ділового співробітництва.

Щороку 22 січня, в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки майже 100років назад, в Україні відзначається День Соборності України.
22 січня, ректор Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького генерал-майор Олег Шинкарук та персонал закладу взяли участь в урочистих заходах, які відбувалися на межі Хмельницької та Тернопільської областей з нагоди Дня Соборності України.
О 12.00 год. делегації двох областей зустрілися на мості через річку Збруч на межі Чемеровецького та Гусятинського районів. Після цього колона вирушила на центральну площу Гусятина (Тернопільська область), де відбулися урочистості з нагоди знаменної події.
«День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібрані було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки», — зазначив ректор академії Олег Шинкарук.
Розпочалися урочистості з підняття Державного Прапору України під Державний Гімн України.
Зазначимо, що заходи з нагоди Дня Соборності України пройшли у всіх структурних підрозділах Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.  Головною, незаперечною неперехідною цінністю для всіх нас є незалежна, соборна держава.

19 січня українці святкують Водохреща — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу.
Усі християни святкують у цей день, адже окрім дня, коли народився Ісус Христос, а також дня, коли він воскрес — не менш важливим є день, коли Іван Хреститель похрестив Ісуса у річці Йордан. Йордан — це також друга назва цього свята.
Також з історії свята стає зрозумілою ця відома усім традиція — пірнати в річкову воду серед зими. За декілька днів до Водохреща на річці вирубується велика ополонка у формі хреста, у яку потім пірнають усі охочі. Вода у цей день в річках вважається цілющою. Цікаво, що навіть у теплі зими, коли на річках вода не замерзає, саме перед Йорданом вдаряють люті морози та вода покривається льодом.
Один із дванадцяти найбільших празників церковного року – Хрещення Господнє та Богоявлення відсвяткували в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.
Багато людей підтримують здоровий спосіб життя та з нетерпінням чекають цього свята, щоб загартуватися та бути сильним і здоровим! Адже здавна вважається, що на Водохреща відкриваються небеса і вода набуває цілющих властивостей, які зберігає протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.
З метою збереження, популяризації та розвитку народних традицій та обрядів, сьогодні 19 січня біля озера, що на території польового центру забезпечення навчального процесу єдиного в Україні вищого навчального прикордонного закладу Держприкордонгслужби, військовий священик (капелан) академії отець Дмитрій провів обряд освячення води.
Традиційно цього дня всі бажаючі змогли відчути на собі цілющу силу освяченої води, прийнявши обряд занурення в ополонку, яка мала форму імпровізованого хреста. Розпочав святкову купелю ректор академії генерал-майор Шинкарук Олег Миколайович. До нього приєднались офіцери та більше 200 курсантів академії, які пройшли медичний огляд і отримали дозвіл лікарів на так зване «моржування».
Незважаючи на досить прохолодну воду, прикордонники сміливо занурювалися у воду, демонструючи власним прикладом свою відданість козацьким традиціям українського народу.
Ректор Національної академії генерал-майор Олег Шинкарук побажав своїм підлеглим міцного здоров’я, миру та добробуту.
Біля озера було встановлено намети, в яких бажаючі могли обігрітися біля польової пічки та випити горнятко гарячого чаю.
Після освячення води церковнослужителі Української Православної Церкви Київського Патріархату окропили курсантів та навчальні приміщення академії свяченою водою.

У січні 2018 року виповнюється 100-річчя історичних подій Української революції 1917–1921 років, одного із найважливіших і найскладніших періодів державотворення в історії українського народу. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації.
22 січня, за участі ректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького генерал-майора Олега Шинкарука відбулося урочисте шикування особового складу вищого навчального закладу Державної прикордонної служби України з нагоди Дня Соборності та Свободи України.
«У цей день ми відзначаємо величну дату своєї багатовікової історії – день Соборності, а саме об’єднання українських земель в єдину самостійну державу. Не існує окремої Східної і Західної України, у нас єдина держава, а ми її єдиний народ!
   Зичу Вам здоров’я і злагоди, сил та натхнення, успіхів та задоволення від роботи на благо нашої Вітчизни! Хай воля та завзяття згуртовують нас для здійснення всіх планів та задумів – процвітання соборної незалежної могутньої України, надійної запоруки щасливого життя її народу», — зазначив ректор академії Олег Шинкарук.
У цей день право підняти Державний прапор України було надано відмінникам навчання та військової дисципліни слухачу 123 навчальної групи майору  Дмитру  Сутіну, курсантам: 232навчальної групи Андрію Чеботану, 334 навчальної групи Олександру Собачуку, 431 навчальної групи Володимиру Галицькому, 531 навчальної групи Євгенії Шальновій. Під час урочистого підняття Державного Прапору України військовослужбовці вищого навчального закладу Держприкордонслужби виконали  Державний Гімн України.

Для набуття практичного досвіду та протидії протиправної діяльності на Державному кордоні 40 офіцерів Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького вирушили на посилення охорони державного кордону з країнами Європейського Союзу в межах Західного регіонального управління.
Аналіз результатів оперативно-службової діяльності показує, що у період новорічних та різдвяних свят на кордоні з країнами ЄС активізувалась протиправна діяльності, пов’язана з переміщенням через державний кордон груп незаконних мігрантів, підакцизних товарів та інші дії, які здійснюють порушники кордону у контрольованих прикордонних районах.
Тому, з метою вжиття адекватних заходів протидії зазначеній протиправній діяльності, керівництво Держприкордонслужби прийняло рішення організувати та провести заходи з посилення охорони державного кордону на найбільш загрозливих напрямках, а саме в підрозділах прикордонних загонів Західного регіонального управління.
Успішне виконання поставлених завдань з посилення державного кордону в 2017 році дало змогу керівництву Національної академії обґрунтувати та в подальшому сформувати Резерв Голови Держприкордонслужби України в 2018 році.
Так, 9 січня 2018 року, в рамках проведення спільної прикордонної операції «Кордон-2018», з Національної академії для виконання оперативно-службових завдань вибув Резерв Голови Держприкордонслужби України до складу якого входять офіцери вищого навчального закладу.
Ректор академії генерал-майор Олег Шинкарук твердо переконаний, що офіцери вишу перебуваючи на ділянках відповідальності органів охорони державного кордону успішно  виконають завдання з охорони державного кордону, запобігатимуть будь-яким спробам переправлення нелегальних мігрантів, корупційним та контрабандним проявам, адміністративним правопорушенням та іншим діям протиправної діяльності на кордоні України.
Тож побажаємо військовослужбовцям з честю та гідністю виконати поставлене завдання – активно протидіяти протиправним проявам на визначених ділянках державного кордону.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України