В рамках проведення Дня вишиванки персонал єдиного вищого навчального закладу Державної прикордонної служби України разом з усіма українцями відсвяткували День вишиванки.
На центральному вході вишикувалися у вишиванках керівництво та науково-педагогічний склад Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Для всіх присутніх це дійство залишило незабутнє враження.
До всенародного свята долучився та вдягнув вишиванку і ректор Національної академії Держприкордонслужби генерал-майор Олег Шинкарук.
На початку заходу з нагоди Дня вишиванки Олег Миколайович відмітив: «Вишиванка – це не просто атрибут одягу, це – набагато більше, це святе, рідне, історія нашого мистецтва. Це наш оберіг, де зашифрований генетичний код нашого народу.
Сьогодні у навчальному закладі проводиться парад вишиванок. Цією акцією ми хочемо показати, що персонал академії та їх родини пам’ятають й шанують самобутність та українські традиції ».
Зазначимо, Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.
Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.
А святкування Дня вишиванки у вищому навчальному закладі триватиме увесь день.

Сьогодні, 18 травня, напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій, який в Україні відзначається у третю неділю травня, біля пам’ятника «Ангел скорботи» відбулись меморіальні заходи за участю ректора Національної академії Державної прикордонної служби України генерал-майора Олега Шинкарука.
Цьогоріч виповнюється 81 рік від початку Великого терору – масових політичних репресій. Біля Ангела скорботи відбулась панахида. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять мільйонів невинно загиблих, усіх, хто постраждав від комуністичного режиму.
Спільно з представниками правоохоронних органів, ветеранських організацій та громадськості присутні поклали квіти до пам'ятника політичних репресій у Хмельницькому.
Нагадаємо, День пам’яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня.
У Хмельницькій області стали жертвами політичних репресій понад 120 тисяч осіб, 53 тисячі з них — розстріляли.

Ветерани-прикордонники Хмельницької організації прийняли участь у патріотично-виховних заходах з випускниками загально освітніх шкіл Хмельниччини: «Захист Вітчизни».
На навчальній базі Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького пройшли триденні заняття з учнями 11 класів міста Хмельницького. В яких активну участь прийняли члени Хмельницька організація ветеранів-прикордонників.
Заняття пройшли продуктивно.
Учнів ознайомили з сучасним оснащенням Державної прикордонної служби України та тактикою дій прикордонних підрозділів при захисті рубежів Батьківщини. Вони отримали навички у використані стрілецької зброї.
Ветерани поділилися своїм досвідом служби в лавах Державної прикордонної служби, що визвало жвавий інтерес серед учнів.
Учні висловили своє захоплення заняттями в полі. Їх вразила бойова техніка сучасних зразків.
На завершення, учасники зборів мали змогу поспілкуватися із викладачами академії та сфотографуватись на згадку.
Голова ради
Хмельницької організації
ветеранів – прикордонників.
Василь Баратюк

16 травня 2018 року до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбувся візит директора Державного навчально-наукового закладу післядипломної освіти «Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України» Сергія Корсунського та його першого заступника Станіслава Прошка.
Від Адміністрації Держприкордонслужби у заході брав участь директор Департаменту особового складу генерал-майор Микола Маланчій.
Метою візиту було ознайомлення з діяльністю, освітнім процесом, навчально-матеріальною базою академії, проведення заняття з військовослужбовцями та підписання Угоди про співробітництво.
На початку зустрічі з представниками Дипломатичної академіїректор Національної академії генерал-майор Олег Шинкарук провів презентацію академії, а також проінформував їх щодо навчальної, наукової та методичної діяльності навчального закладу з підготовки кваліфікованих фахівців різного рівня для Державної прикордонної служби України.
Згодом гості провели заняття зі слухачами факультету керівних кадрів та курсів підвищення кваліфікації академії з питань, сучасні аспекти зовнішньої політики України, основи дипломатичної служби та дипломатичний протокол, практика консульського захисту за кордоном, безпека персоналу закордонної дипломатичної установи та безпека чутливої інформації закордонних дипломатичних установ.
Наприкінці зустрічі відбулось підписання Угоди про співробітництво між навчальними закладами.
Сторони встановили, що пріоритетними напрямами співробітництва між ними є: розвиток професійної компетентності співробітників Державної прикордонної служби України та працівників дипломатичної служби України;
здійснення прикладних наукових досліджень у сферах безпеки, міжнародних відносин;
використання досвіду Сторін з організації та здійснення професійної підготовки кадрів.
Співробітництво у рамках цієї Угоди реалізується в таких формах:
взаємні консультації та обмін інформацією щодо змісту освіти, форм і методів професійної підготовки кадрів відповідних відомств;
обмін навчальними програмами спеціалізованих курсів і дисциплін професійної підготовки, які становлять взаємний інтерес Сторін;
обмін навчально-методичними матеріалами, що становлять взаємний інтерес Сторін;
обмін викладачами з навчальних курсів і дисциплін, які становлять взаємний інтерес Сторін;
спільна підготовка та розробка підручників, навчальних посібників, навчально-методичних матеріалів за тематиками, що становлять взаємний інтерес Сторін;
проведення спільних прикладних наукових досліджень з актуальних проблем національної безпеки та зовнішньої політики України, підвищення ефективності професійної освіти;
спільна участь професорсько-викладацького та наукового складу Сторін у діяльності, спрямованій на створення й удосконалення сучасної системи права в Україні:
організація та проведення спільних наукових, науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів й інших заходів.
Отож плідна співпраця розпочалась. Поважні гості залишилися задоволеними перебуваючи у єдиному вищому навчальному закладі Державної прикордонної служби України та висловили подяку ректору академії за теплий прийом.

15-16 травня 2018 року відбулись засідання спеціалізованої вченої ради К 70.705.03 Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького із захисту кандидатських дисертацій здобувачами наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти: Директором Департаменту організації повсякденної діяльності та соціально-гуманітарного забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України генерал-майором Сергієм Івановичем СЕРДЮКОМ; заступником начальника факультету з навчально-методичної роботи Національної академії полковником Сергієм Петровичем СТЕПАНОВИМ; старшим викладачем кафедри прикордонної безпеки Національної академії майором Наталією Петрівною ЛЕВЧУК; практичним психологом відділення психологічного забезпечення відділу по роботі з персоналом Національної академії працівником Катериною Миколаївною ГОРБАТЬКО.
Щиро вітаємо науковців із успішним захистом кандидатських дисертацій!
З нагоди завершення каденції спеціалізованої вченої ради ректор Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького Заслужений працівник освіти України, доктор технічних наук, професор генерал-майор ШИНКАРУК Олег Миколайович у своїй промові підсумував роботу спеціалізованої вченої ради та окреслив напрямки розвитку педагогічної науки в Національній академії, зокрема – відкриття докторської спеціалізованої вченої ради.
На завершення – за вагомий внесок у розвиток прикордонної науки, ініціативу, відповідальне ставлення до підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації для прикордонного відомства та інших навчальних закладів України наказом Голови Державної прикордонної служби України генерал-полковником ЦИГИКАЛОМ Петром Олексадровичем було заохочено всіх членів спеціалізованої вченої ради. Нагородження проводив Директор Департаменту особового складу Адміністрації Державної прикордонної служби України генерал-майор МАЛАНЧІЙ Микола Олександрович.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України