15–17 вересня викладачі кафедри педагогіки та соціально-економічних дисциплін Шумовецька С. П. і кафедри англійської мови Карпушина М. Г. і Чистякова О. С. відвідали Форум видавців у Львові. Тема 24-го форуму –«Точка творення». Президент громадського об’єднання «Форум видавців» Олександра Коваль вважає, що це місце, де твориться нове: книги і видавці, тексти і автори, цінності й сенси. Зокрема, тут відбувся 24-ий Національний книжковий ярмарок, 12-ий Міжнародний літературний фестиваль, 23-ій Конкурс і церемонія вручення премії «Найкраща книга Форуму», 8-ий Всеукраїнський бібліотечний форум та 6-а Благодійна акція «Третій вік: задоволення від читання». Усього у програмі форму було понад 1000 культурних та освітніх заходів.
На Львівському Форумі видавництва із всієї України презентують нові книги, вперше у перекладі виходить поезія та проза закордонних авторів. Карпушина М. Г. і Чистякова О. С., Шумовецька С. П. ознайомилися з кількома найочікуванішими новинками Форуму, зокрема романами українських письменників Сергія Жадана «Інтернат», Любка Дереша «Спустошення», Василя Шкляра «Троща», Юрія Винничука «Лютеція», Володимира Лиса «Місяць, облитий дощем», Владислава Івченка «Два пасинки Митрополита». Серед іноземних авторів найбільше враження справили твори А. С. А. Гаррісон «Мовчазна дружина», Д. ван Коверларта «Жуль», Е.-Е. Шмітта «Концерт пам’яті янгола», Г. Марша «Не зашкодь. Історії про життя, смерть і хірургію».
Окрім того, щоб першим прочитати книжкові новинки осені, знайти унікальні професійні видання, Форум дав рідкісну нагоду провести час у колі однодумців, послухати відомих українських та світових письменників, взяти у них автограф. Зустрічі на Форумі – це можливість дізнатися про нові художні та наукові видання, підвищити свою кваліфікацію, взяти участь у тематичних дискусіях, зав’язати нові професійні контакти.

Місто Хмельницький є центром вищої прикордонної освіти, де в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (НАДПС України) здійснюється професійна підготовка майбутніх охоронців кордону.
В єдиному в Україні прикордонному виші, що розташоване в мальовничому місті Хмельницькому, значну увагу приділено формуванню сучасної гармонійно-розвинутої особистості всіх категорій персоналу.
17 вересня 2017 року в НАДПС України відбувся лекторій вихідного дня на тему «Проскурів. Проскуров. Хмельницький». Захід було присвячено 586-й річниці заснування міста Хмельницького з персоналом 1-го курсу факультетів охорони та захисту державного кордону, правоохоронної діяльності, іноземних мов і гуманітарних дисциплін, а також із слухачами курсів Центру підвищення кваліфікації персоналу та військовослужбовцями строкової служби за участю провідного фахівця – методиста з національно-патріотичного та морально-духовного виховання Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Солтис Наталії Іванівни.
Напередодні святкування 586-ї річниці міста Хмельницького слухачів, курсантів та військовослужбовців строкової служби ознайомлено із історією створення обласного центру. Охоронці кордону мали змогу поринути в атмосферу старовинного Проскурова та віртуально побувати на вулицях сучасного Хмельницького. Їм було висвітлено нові сторінки його минулого та сучасного, а також плани на майбутнє міста.
Розповідь про Хмельницький була змістовна та цікава не тільки охоронцям кордону - мешканцям рідного міста Хмельницького, але й тим, хто прибув на навчання в академію з інших областей України.
Аудиторії прикордонної alma-mater також було запропоновано перегляд та обговорення фільму «Екскурс в історію Проскурова – Хмельницького, визначні вулиці старовинного міста», який сповнений оптимізму, віри в краще майбутнє рідної Батьківщини, суверенітет і територіальну цілісність якої захищають прикордонники України.

Сьогодні, 8 вересня, ректор Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького генерал-майор Шинкарук Олег Миколайович взяв участь в урочистих церемоніях з нагоди 60 річчя Хмельницької обласної федерації боксу «Авангард» та ювілейного дня народження, заслуженого тренера України з боксу Чумакова Анатолія Миколайовича.
Легенді хмельницького боксу нині — 75. Понад півстоліття готує спортсменів Анатолій Чумаков. За цей час він виховав 140 майстрів спорту України. Для його спортсменів неодноразово лунав Державний Гімн на світових та європейських змаганнях.
Олег Миколайович привітав всіх присутніх з ювілейним 2017 роком, який є і для Анатолія Чумакова, і для «Авангарду», побажав Анатолію Миколайовичу і надалі прославляти Хмельницьку федерацію боксу перемогами і новими спортивними досягненнями.
«Конституцією України визначено, що найвищою соціальною цінністю у державі є людина, її життя і здоров'я. У Статуті Всесвітньої організації охорони здоров’я записано: «Здоров’я – це стан повного фізичного, духовного, соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб або фізичних вад». І справді, здоров'я молодого покоління є визначним показником достатку кожної країни.
Національна академія Дежприкордонслужби у своїй діяльності чимало зусиль докладає для популяризації здорового і безпечного способу життя серед персоналу. Окрім того, для молоді постійно проводяться різні інформаційно-просвітницькі, освітньо-профілактичні та культурно-патріотичні заходи, що спрямовані на формування свідомого ставлення до свого життя і здоров’я як однієї з найвищих людських цінностей, усвідомлення особистої відповідальності за нього, а також стійких переконань щодо пріоритету здоров’я як основної умови реалізації фізичного, психічного, соціального та духовного потенціалу людини», – додав ректор вищого навчального закладу генерал-майор Олег Шинкарук.

15 вересня 2017 року в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбулися заходи із вшанування прикордонників, які героїчно загинули під час захисту суверенітету та територіальної цілісності України за участю ректора академії генерал – майора Шинкарука Олега Миколайовича. На заході були присутні члени сімї загиблого військовослужбовця академії прапорщика Павла Дияка – батько Станіслав Дияк, дружина Анжела Дияк та учасники антитерористичної операції. Під час вшанування ректором академії було вручено дружині та батькові загиблого в 2014 році прапорщика Павла Дияка відзнаку Президента України.

11 вересня 2017 року в Національній академії було продовжено проведення 2-го навчального курсу «Протидія корупції, опираючись на аналіз ризиків виникнення корупційних загроз – операційний рівень» для особового складу підрозділів забезпечення внутрішньої та власної безпеки Держприкордонслужби України у рамках проекту «Зміцнення потенціалу керівних кадрів Державної Прикордонної служби України в сфері створення інституту керівника, а також розпізнання і протидії явищам корупції, в тому числі аналізу ризиків виникнення корупційних загроз у службовій діяльності прикордонних підрозділів». У даному курсі бере участь 13 учасників підрозділів ВВБ прикордонного відомства.
Перший заступник ректора академії полковник Віталій Веретільник відкрив міжнародний захід і привітав учасників курсу з цією визначною подією.
Він зазначив, що формування сучасної системи забезпечення внутрішньої та власної безпеки Відомства світового зразка, дозволить ефективно мінімізувати корупцію, зловживання службовим становищем серед особового складу, гарантувати його безпеку, сприяти позитивному іміджу Державної прикордонної служби у суспільстві.
Впровадження спільного з польськими колегами проекту в рамках системного реформування Держприкордонслужби передбачає створення підрозділів нового формату, які забезпечать високий рівень довіри громадськості, викорінення будь-яких проявів корупції та високі стандарти діяльності, що відповідають європейським стандартам. До того ж реалізація етапу підготовки керівних кадрів це важливий напрямок реформування кадрового менеджменту відповідно до вимог Закону України «Про очищення влади».

2017  Національна академія Державної прикордонної служби України