buklet1

buklet2 

 

Міжнародна науково-практична конференція

 

Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького є постійним організатором та співорганізатором Всеукраїнських і Міжнародних науково-практичних конференцій з широкого кола актуальних наукових питань для науковців, слухачів, курсантів та студентів.
25 квітня 2018 року у вищому навчальному закладі Державної прикордонної служби України проведено Міжнародну науково-практичну конференцію, на тему: «РЕАЛІЗАЦІЯ ГЕНДЕРНОЇ ПОЛІТИКИ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА: СТАН, ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ».

DSC 7509  DSC 7514   DSC 7510

 Метою Міжнародної науково-практичної конференції було обговорення актуальної проблематики щодо імплементації Резолюції ООН № 1325 «Жінки, мир, безпека», зокрема реалізації ґендерної політики в освітньому процесі у секторі безпеки та оборони.

DSCN0533   DSCN0531

DSCN0527 

У конференції взяли участь Лі Томпперт – керівник проекту ООН Жінки в Україні (гр. Великобританії), Левченко Катерина Борисівна – Урядова уповноважена з гендерної політики, підполковник Лєна Кварвінг– старший офіцер Генерального Штабу Норвезьких Збройних сил, майор Саня Пейовіч– перший гендерний радник Командувача Збройних сил Чорногорії, яка з червня ц.р. працюватиме гендерним радником в штаб-квартирі НАТО, Александр Хуг – перший заступник Глави Моніторингової місії ОБСЄ в Україні, Барбора Маронкова – директор Центру інформації та документації НАТО в Україні, Олена Суслова – національна консультантка ООН Жінки в Україні, Катерина Павліченко – заступник начальника Департаменту патрульної поліції України, сержант Діана Харрісон – офіцер програми зв’язку із громадськістю Канадської Поліцейської місії в Україні, Олена Девіс – гендерний радник Програми, Людмила Ковальчук – національний координатор з питань «Жінки. Мир. Безпека», Олександр Гладкий – проектний офіцер Офісу Координатора проектів ОБСЄ, Сергій Соловей – проектний офіцер Міжнародної організації з міграції, представники Адміністрації Державної прикордонної служби України, центру інформації та документації НАТО в Україні, спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, Міжнародної організації з міграції, Національної гвардії України, Державної служби з надзвичайних ситуацій України, члени Української асоціації представниць правоохоронних органів, науковці науково-дослідних установ, науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти України.

DSCN0568  DSCN0572 

 Відкрив конференцію ректор Національної академії генерал-майор Шинкарук Олег Миколайович, який привітав гостей Міжнародного форуму з науковою подією та акцентував увагу на актуальності її проведення.

«Сьогоднішній науковий форум є важливим заходом у процесі реалізації державної політики забезпечення гендерної рівності на сучасному етапі розвитку суспільства, а також нашим черговим кроком на шляху впровадження комплексного підходу врахування ґендерної проблематики у діяльності як Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, так і Державної прикордонної служби України загалом» – зазначив ректор академії генерал-майор Олег Шинкарук.
Під час свого виступу Олег Миколайович підкреслив, що присутність жінок у підрозділах охорони кордону значно пом’якшує морально-психологічну атмосферу у військових колективах, змушує командирів та начальників бути більш стриманими і головне – значно підвищується культура взаємостосунків між військовослужбовцями в самому колективі. Такі якості жінок, як висока працездатність, внутрішня самодисципліна, відповідальність за доручену справу, професіоналізм та головне – бажання проходити військову службу мотивують нас до подальшого вирішення питань гендерної проблематики.

DSC 7556  DSC 7569 

У ході конференції була проведена робота за такими напрямами: гендерна рівність та рівні можливості, іноземний досвід, кращі передові практики; особливості реалізації гендерної політики в Україні щодо сектора безпеки і оборони; інтеграція гендеру в навчання в секторі безпеки і оборони України.

DSC 7584   DSC 7669 DSCN0869 
 DSCN0608  DSC 7579  DSCN0817
 DSCN0862  DSCN0644  DSCN0722
 DSCN0899  DSCN0931  DSCN0607

 II ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

02 березня 2018 року у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція за темою: «Актуальні проблеми кримінального права, процесу, криміналістики та оперативно-розшукової діяльності». Її метою стало обговорення актуальних проблем кримінального права, процесу, криміналістики та оперативно-розшукової діяльності, кримінального аналізу та узагальнення наукового і практичного досвіду їх вирішення.
Президію конференції склали:
ректор Хмельницького університету управління та права, академік Академії наук вищої освіти України, заслужений юрист України, доктор юридичних наук, професор Олег ОМЕЛЬЧУК;
заступник директора Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка Володимира Сташиса Національної академії правових наук України з наукової роботи доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Владислава БАТИРГАРЕЄВА;
начальник відділу нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності Управління нагляду за додержанням законів Службою безпеки України та Державною прикордонною службою України Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України Юрій ВИСОЦЬКИЙ;
декан юридичного факультету Львівського державного університету внутрішніх справ член-кореспондент Національної академії правових наук України, академік Академії наук вищої освіти України, заслужений юрист України, доктор юридичних наук, професор Віктор ГРИЩУК,
а також ректор Національної академії, доктор технічних наук, професор, заслужений працівник освіти України генерал-майор Олег ШИНКАРУК.

111

На конференції також були присутні представники Адміністрації Президента України, Комітету Верховної Ради України, Міністерства внутрішніх справ України та Генеральної прокуратури України, Національної академії правових наук України, Інституту законодавства Верховної Ради України, Інституту Служби зовнішньої розвідки України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, а також провідних юридичних вищих навчальних закладів і наукових установ України.

112Відкрив конференцію ректор Національної академії генерал-майор ШИНКАРУК Олег Миколайович, який привітав гостей Всеукраїнського форуму з науковою подією та акцентував увагу на актуальності проведення цього заходу.
«20 лютого виповнилось рівно чотири роки від початку агресії Російської Федерації проти України, яка почалася з незаконної анексії Криму, коли вторгнення російських військ розпочало чотирирічну історію героїчної оборони України, боротьбу за захист суверенітету, територіальної цілісності й незалежності нашої держави. В цей день ми вшановуємо подвиг учасників Революції гідності та увічнюємо пам’ять Героїв Небесної Сотні – людей, які вийшли на мирний протест і загинули від снайперських куль у самому центрі нашої столиці. Вони віддали найголовніше, що у них було – свої життя – за кращу долю для нас, назавжди ставши орієнтиром для майбутніх поколінь вільних українців.
Загалом, ця неоголошена, підступна війна забрала життя понад 10 тис. осіб, у тому числі 2,5 тис. українських воїнів, з них 69 прикордонників та понад 10 тис. військовослужбовців було поранено. За кожною цією цифрою стоїть людський біль, жаль, сльози, розпач родин» - зазначив Олег Миколайович під час свого виступу перед колегами-науковцями.
Під час свого виступу очільник вищого навчального закладу Держприкордонслужби генерал-майор Олег ШИНКАРУК закликав всіх присутніх хвилиною мовчання вшанувати пам’ять всіх українських воїнів і мирних громадян України, що загинули у війні, яку розв’язав російський агресор.
У ході конференції була проведена робота за такими напрямами як: актуальні проблеми кримінального, кримінально-виконавчого права та кримінології; сучасні проблеми кримінального процесу та криміналістики; оперативно-розшукова діяльність та кримінальний аналіз.
«Сьогодні служба продовжує системно розвиватись в загальному контексті реформи МВС та Сектору безпеки і оборони відповідно до стратегічних документів, розрахованих до 2020 року. Відповідно до даного вектору розвитку, діяльність Державної прикордонної служби України ґрунтується на трьох основних формах оперативно-службової діяльності: прикордонна служба, прикордонний контроль та оперативно-розшукова діяльність» – додав ректор академії.
Конференція була результативною. Свідченням цього була значна кількість учасників, які виявили бажання виступати на науковому форумі.
Конференція проходила у формі пленарного та секційних засідань, які пройшли на високому науковому та методичному рівні, в дусі дискусій та великим зацікавленням до піднятих питань.
На конференцію було подано 156 тез виступів від представників більш ніж 40 вищих навчальних закладів та установ України.
З вітальним словом від Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка Володимира Сташиса Національної академії правових наук України виступила заступник директора інституту з наукової роботи доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Владислава БАТИРГАРЕЄВА.

113

На пленарному засіданні виступили:
декан юридичного факультету Львівського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, академік Академії наук вищої освіти України, заслужений юрист України Віктор ГРИЩУК із доповіддю «Питання забезпечення якості кримінально-правового регулювання і охорони національної безпеки»;

114

доцент кафедри управління оперативно-розшуковою діяльністю Національної академії Державної прикордонної служби доктор юридичних наук, доцент підполковник юстиції Сергій ХАЛИМОН із доповіддю «Проблеми правового регулювання оперативно-розшукової діяльності Державної прикордонної служби України»;
професор кафедри оперативно-розшукової діяльності та розкриття злочинів Харківського національного університету внутрішніх справ доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Микола СТАЩАК із доповіддю «Сучасна диференціація оперативно-розшукових форм діяльності підрозділів кримінальної поліції»;

115

проректор з навчально-наукової роботи Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені Академіка Степана Дем’янчука доктор юридичних наук, професор Олександр КОЛБ із доповіддю «Особливості проведення оперативно-розшукової діяльності в органах та установах виконання покарань України»;

116

професор кафедри кримінального права та процесу Національної академії Державної прикордонної служби доктор юридичних наук, професор капітан юстиції Наталя Орловська із доповіддю «Забезпечення безпекової складової транскордонного співробітництва»;
докторант Національної академії Державної прикордонної служби кандидат психологічних наук, доцент підполковник юстиції Станіслав ФІЛІППОВ із доповіддю «Теоретичні та прикладні проблеми протидії транскордонній злочинності».

 117

118  121 
 119  122
 120  123

 За матеріалами конференції видано збірник тез.

Х Всеукраїнська науково-практична конференція

02 листопада 2017 року у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбулася Х Всеукраїнська науково-практична конференція за темою: «Освітньо-наукове забезпечення діяльності складових сектору безпеки і оборони України», присвячена 25-й річниці з дня утворення Національної академії. Її метою було обговорення стану та перспектив розвитку освіти і науки у вищих навчальних закладах сектору безпеки і оборони, пошук шляхів удосконалення взаємодії між правоохоронними органами і військовими формуваннями України під час їх спільних дій щодо забезпечення національної безпеки держави.
Конференція проходила у формі пленарного та секційних засідань.
Після вступного слова ректор академії заслужений працівник освіти України, доктор технічних наук, професор генерал-майор Шинкарук О. М. представив президію конференції:
Радник Президента України доктор військових наук генерал армії України Назаренко В. О.;
Директор Департаменту особового складу Адміністрації Державної прикордонної служби України кандидат наук з державного управління генерал-майор Маланчій М. О.;
перший ректор академії заслужений працівник народної освіти України, доктор військових наук, професор генерал-полковник Олексієнко Б. М.;
ректор Національної академії внутрішніх справ України доктор юридичних наук, професор генерал поліції другого рангу Черней В. В.;
ректор Національної академії Служби безпеки України кандидат юридичних наук, доцент полковник Кудінов С. С.;
член Колегії Міністерства освіти та науки України заслужений діяч науки і техніки України, лауреат державної премії України, доктор військових наук, професор генерал-лейтенант Телелим В. М.

 DSC 2749
З вітанням учасників конференції від себе особисто та від Голови Державної прикордонної служби України генерал-лейтенанта Цигикала П. О. виступив Радник Президента України доктор військових наук генерал армії України

Назаренко В. О.
Після цього відбулись нагородження військовослужбовців академії від Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Порошенка П. О., а також вручення відомчих нагород.

DSC 2783-copy

DSC 2799

Після нагородження виступили члени президії конференції з привітальними словами та побажаннями учасникам конференції плідної та конструктивної роботи.
Ректором генерал-майором Шинкаруком О. М. було оголошено регламент роботи конференції та розпочато виступи учасників конференції на пленарному засіданні. Доповідачами були:
Директор Департаменту особового складу Адміністрації Державної прикордонної служби України генерал-майор

Маланчій М. О. з доповіддю «Концептуальні підходи щодо модернізації системи охорони державного кордону України»;

DSC 2937

член Колегії Міністерства освіти та науки України доктор військових наук генерал-лейтенант Телелим В. М. з доповіддю «Стан і перспективи розвитку сектору безпеки і оборони України»;

DSC 2943

професор кафедри кримінального права та процесу Національної академії Державної прикордонної служби України доктор юридичних наук, професор капітан юстиції Орловська Н. А. з доповіддю «Кримінальне право та безпека: міфи і реальні можливості».

DSC 2950


На конференції були присутні представники Адміністрації Президента України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Збройних Сил України, а також провідних вищих навчальних закладів і наукових установ України.

На конференції працювало шість секцій:
Секція 1: Питання державного та військового управління оперативно-тактичного та стратегічного рівнів.
Розглядались питання становлення та розвитку системи державного управління у сфері національної безпеки й охорони громадського порядку; організації взаємодії та координації дій Державної прикордонної служби України й інших суб’єктів забезпечення національної безпеки держави під час виконання завдань у зоні проведення АТО та охорони державного кордону в повсякденних умовах і при ускладненні обстановки.

Секція 2: Правові шляхи формування національних безпекових і оборонних спроможностей.
Розглядались питання публічно-правових аспектів сектору безпеки і оборони; теоретико-правових аспектів формування безпекового потенціалу України; оперативного забезпечення сектору безпеки і оборони України.
Секція 3: Сучасні освітні концепції та технології підготовки майбутніх фахівців.
Розглядались питання методичних та технологічних аспектів професійної підготовки майбутніх фахівців; місця діалогу у сучасному світі: філософсько-педагогічні аспекти; інноваційних технологій у професійній підготовці майбутніх фахівців.
Секція 4: Психологічні аспекти формування та розвитку майбутніх фахівців.
Розглядались питання психологічних основ професійної підготовки особистості до діяльності в особливих та екстремальних умовах; психологічних засад формування особистості у вищих навчальних закладах; морально-психологічного забезпечення діяльності структур сектору безпеки й оборони держави.
Секція 5: Проблеми сучасної лінгвістики та навчання іноземних мов для професійного спілкування.
Розглядались питання формування професійної компетентності майбутніх фахівців засобами іноземної мови: проблеми та перспективи; навчання іноземної мови за професійним спрямуванням; новітніх технологій навчання іноземних мов, а також актуальні проблеми сучасного перекладознавства.
Секція 6: Озброєння, військова техніка та всебічне забезпечення оперативно-службових (бойових) дій структур сектору безпеки і оборони.
Розглядались питання інформаційних та телекомунікаційних технологій у діяльності структур сектору безпеки й оборони держави; технічного забезпечення оперативно-службової (бойової) діяльності структур сектору безпеки й оборони держави; сил та засобів інженерного забезпечення, особливостей використання в різних умовах обстановки; інженерно-технічного забезпечення дій структур сектору безпеки й оборони держави.

Загалом у конференції взяли участь понад 350 науковців і практиків із близько 60 освітніх та наукових установ, із них 52 доктори наук та 219 кандидатів наук. За результатами конференції видано збірник тез доповідей.

all
DSC 2973

АРХІВ МАТЕРІАЛІВ КОНФЕРЕНЦІЙ

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України