В умовах сучасних реалій, кожний свідомий громадянин нашої країни як ніколи усвідомлює власну відповідальність за майбутнє свого народу і, водночас, є відповідальним перед ним за свої вчинки. Бути вмотивованим патріотом — це значить відчувати патріотизм, відчувати любов у своїй Батьківщині і ставити її інтереси вище своїх власних, це бажання зробити все можливе щоб зберегти її саму, її народ та її культуру, бажання захищати її інтереси і кордони.
Даючи присягу на вірність народу України прикордонники зобов’язались охороняти мир і спокій нашої держави, бути завжди першими на захисті недоторканності священних рубежів країни.
Державна прикордонна служба України в своїй діяльності активно реалізовує комплекс заходів, які направлені на недопущення протиправної діяльності на державному кордоні та в прикордонних районах.
На всіх напрямках державного рубежу триває активна робота оперативних підрозділів Держприкордонслужби, які спільно з іншими правоохоронними і взаємодіючими органами, в тому числі суміжних країн, нерідко виявляють й запобігають правопорушенням на кордоні та у контрольованих прикордонних районах.
У 2016 році в рамках проведення спільної прикордонної операції «Кордон-2016», курсанти-прикордонники Національної академії успішно виконували завдання з посилення охорони державного кордону на ділянці Західного регіонального управління Держприкордонслужби України.
Забезпеченість складу Резерву найсучаснішими засобами охорони державного кордону та спеціальними приладами, несення служби із застосування транспортних засобів підвищеної прохідності дозволило курсантам ефективно виконувати весь спектр завдань щодо протидії протиправній діяльності правопорушників на визначених ділянках кордону.
Успішне виконання поставлених завдань з посилення державного кордону в 2016 році дало змогу керівництву Національної академії обґрунтувати та в подальшому сформувати Резерв Голови Держприкордонслужби України в 2017 році.
Так, 19 квітня 2017 року, в рамках проведення спільної прикордонної операції «Кордон-2017», з Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького для виконання оперативно-службових завдань вибув Резерв Голови Держприкордонслужби України до складу якого входять курсанти ІІ курсу навчання вищого навчального закладу.
Ректор академії генерал-майор Олег Шинкарук твердо переконаний, що курсанти-прикордонники перебуваючи на ділянках відповідальності органів охорони державного кордону уміло впровадять в свою діяльність набуті в академії теоретичні знання та практичні навички, проявлять себе як підрозділ, який спроможний комплексно виконувати всі поставлені перед ним завдання.
Тож побажаємо військовослужбовцям з честю та гідністю виконати поставлене перед ними Батьківщиною завдання – активно протидіяти протиправним проявам на визначених ділянках державного кордону.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України