Керівництво Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького велику увагу у своїй освітній діяльності приділяє поширенню серед військовослужбовців навичок надання першої допомоги на полі бою, навичок збереження життя людини.
Як зазначає ректор академії генерал-майор Олег Шинкарук, за статистикою, 90% поранених на війні гинуть до зустрічі з лікарем, тому важливими є перші хвилини. Українські військові заслуговують на відчуття впевненості, що на випадок поранення на полі бою вони отримають належну медичну опіку. Саме тому навчання з тактичної медицини посідають в академії важливе місце, оскільки вони надають прикордонникам базові знання та навички з першої самодопомоги та взаємодопомоги, що в подальшому може зберегти здоров'я, а іноді і життя військовослужбовця.
21 квітня 2017 року на польовому центрі забезпечення навчального процесу інструктори організації «Захист Патріотів» провели курс навчання з тактичної медицини для цьогорічних випускників Національної академії.
Підготовка фахівців здійснювалася за стандартами НАТО.
Пройшовши курс бійця-рятувальника, прикордонники отримали знання за світовими стандартами тактичної медицини.
Зазначимо, що організація «Захист патріотів» вже третій рік поспіль навчає військовослужбовців Національної академії. В минулому році вони охоче відгукнулися на пропозицію підготувати офіцерів вищого навчального закладу Держприкордонслужби в якості інструкторів з дисципліни «Тактична медицина».
Що ж стосується цьогорічних випускників-прикордонників, то за словами інструкторів «Захист Патріотів» вони відверто здивували їх своєю мотивацією, розумінням важливості цього курсу та прагненням до знань.
Отримані курсантами-прикордонниками знання та навички дозволять їм, за необхідності, першими надавати швидку невідкладну медичну допомогу на полі бою, як для себе так і для когось, що є вкрай актуальним та необхідними в умовах військових дій, які відбуваються в нашій країні.
По завершенню курсу, курсанти отримали відповідні сертифікати про успішне завершення навчального курсу з дисципліни «Тактична медицина».

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України