IMG 0932

Представники академії полковник Андрощук О. Ю. і підполковник Ісаєва І. Ф. брали участь у 18 – му курсі навчання керівного складу для жінок-керівників, який відбувся з 15 травня по 09 червня 2017 року у м. Душанбе, Таджикистан.
Зазначений курс відбувся на базі Прикордонного коледжу ОБСЄ для керівного складу. На ньому були присутні представниці відомств 11 держав-учасниць ОБСЄ, які забезпечують безпеку кордонів (Білорусь, Боснія і Герцеговина, Грузія, Йорданія, Литва, Македонія, Молдова, Монголія, Польща, Таджикистан і Україна). На курсі було представлено прикордонні і митні відомства, міграційну службу та поліцію.
Метою курсу було надати інформацію щодо:
зобов’язань країн ОБСЄ в галузі безпеки кордонів і прикордонного режиму;
міжнародних конвенцій, пов’язаних з передовою практикою, моделей та ініціатив у галузі забезпечення безпеки кордонів;
транснаціональних загроз, що прогресують, питань рівності статей і прав людини;
нових перспектив, підходів, передової практики і виявлених помилок у галузі безпеки кордонів.
Також метою курсу було встановлення професійної мережі спілкування та знайомство з фахівцями країн-учасниць ОБСЄ.
На початку курсу учасникам було надано інформацію про діяльність ОБСЄ взагалі та Прикордонного коледжу ОБСЄ для керівного складу. Зокрема, викладено мету та представлено модераторів навчального курсу.
У перший тиждень навчання було проведено заняття з навчання основних методів дослідження і навичок публічних виступів для опрацювання та презентації наукових робіт на задану тематику. Усі учасники були розподілені на групи і на завершення навчання кожна група захищала свою наукову роботу.
Крім цього було організовано навчально-ознайомчу поїздку на таджицько - афганський кордон (Нижній Пяндж), де учасники курсу ознайомились з принципами роботи пункту пропуску.
Учасники курсу навчання виступали з презентаціями щодо підрозділів, де проходять службу. Українська делегація доповідала про академію. У доповіді містились відомості про структуру академії, спеціальності, за якими ведеться підготовка фахівців, а також про види діяльності академії, у тому числі міжнародну, тощо.
Результатами участі представників академії в курсі навчання керівного складу для жінок-керівників є: отримання нових знань у сфері забезпечення безпеки кордонів, підвищення професійного рівня та загального кругозору; покращення рівня взаємодії та налагодження професійних контактів із колегами з інших країн з метою подальшого співробітництва; підвищення іміджу України взагалі та Державної прикордонної служби України зокрема серед країн-учасниць ОБСЄ.

2017  Національна академія Державної прикордонної служби України