З 22 травня по 16 червня 2017 року професор кафедри оперативного мистецтва підполковник Купрієнко Д. А. брав участь у 17-му міжнародному курсі навчання для керівного складу, який відбувся на базі Прикордонного коледжу ОБСЄ для керівного складу (далі – ПККС) у м. Душанбе, Республіка Таджикистан. Курс засновано на принципах і стандартах Концепції ОБСЄ в області безпеки кордонів та прикордонного режиму, і охоплює три виміри всеосяжної безпеки: воєнно-політичний, економіко-екологічний та людський.

2-group-foto

Його метою було вдосконалення професійних навичок, підвищення рівня знань, обмін досвідом керівного складу вищої та середньої управлінських ланок відомств, які здійснюють свою діяльність в області безпеки кордонів і прикордонного режиму 15 держав-учасниць ОБСЄ та партнерів по співробітництву. Зокрема серед них представники прикордонних і митних відомств, органів контролю за обігом наркотиків Азербайджанської Республіки, Австралії, Республіки Білорусь, Грузії, Естонської Республіки, Ісламської Республіки Афганістан, Йорданії, Киргизької Республіки, Литовської Республіки, Республіки Молдови, Монголії, Португалії, Республіки Польщі, Республіки Таджикистан і України.
Розробка навчальної програми цього курсу здійснювалася ПККС спільно з Групою з прикордонних питань Секретаріату ОБСЄ. Програма узгоджена з іншими відділами Секретаріату та інститутами ОБСЄ, членами Консорціуму національних освітніх установ ПККС та Академічної консультативної ради ПККС. Зокрема до її складу входять: Міжнародний центр розвитку міграційної політики, Європейський центр дослідження безпеки ім. Дж. Маршала, Женевський центр з демократичного контролю над збройними силами DCAF, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Східноєвропейський центр безпекового співробітництва RACVIAC, Міжнародна організація кримінальної поліції Інтерпол, Всесвітня митна організація, Естонська академія безпеки, Міністерство фінансів ФРН тощо.
Учасники курсу виступали з презентаціями щодо відомств, у яких вони проходять службу. Також вони брали участь у роботі круглого столу «Кіберзагрози: тенденції розвитку загроз і динаміка атак», на якому були присутні глава Бюро ОБСЄ в Республіці Таджикистан – посол Туула Юрьела, посли Японії, ФРН, США, Французької Республіки, Республіки Казахстан та України.

2017  Національна академія Державної прикордонної служби України