З 19 березня по 17 червня 2017 року у рамках співпраці з генеральним штабом Збройних Сил Турецької Республіки доцент кафедри конституційного, адміністративного та міжнародного права підполковник юстиції Серватюк Л. В. брала участь у навчальному курсі з вивчення турецької мови , який проходив на базі Лінгвістичного інституту Сухопутних сил Турецької Республіки у м. Стамбул (Туреччина).

2017.03.27-MAP-Tekaml-Kurs-Al-20

Метою курсу було підвищення кваліфікації й оволодіння базовими уміннями та навичками спілкування турецькою мовою як в усній, так і в письмовій формах. Усна форма включала оволодіння розуміння звучної мови на слух – аудіювання та розмова – вираження своїх думок на турецькій мові. Письмова форма – оволодіння графічною мовою, тобто читання, розуміння друкарського тексту та вміння виразити свої думки у письмовій формі.
Під час курсу застосовувались такі методики навчання:
1. Постійне спілкування з «носієм» мови.
2. Виконання вправ по граматиці та аудіювання.
3. Розподіл на малі групи та складання діалогів з найбільш вірогідних ситуацій. Після розробки діалогів та розподілу ролей відбувалося їх відтворення у вигляді рольової гри.
4. Виконання індивідуальних завдань, написання тексту на визначену тематику.
5. Читання художньої літератури та перегляд фільмів на турецькій мові.
16 червня 2017 року відбулася церемонія випуску, під час якого з промовами виступили начальник Лінгвістичного інституту Сухопутних сил Туреччини, військові аташе Грузії, Тунісу, Гамбії та Кореї в Туреччині, та вручення сертифікатів про проходження навчального курсу

2017  Національна академія Державної прикордонної служби України