Сьогодні, 07 липня 2017 року, у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького завершилися змагання з універсального бою Чемпіонату Державної прикордонної служби України.
У чемпіонаті приймали участь 97 спортсменів, серед яких один заслужений майстер спорту України, 2 майстри спорту України міжнародного класу, 7 майстрів спорту України, 6 кандидатів у майстри спорту України та 5 спортсменів першого спортивного розряду.
Універсальна боротьба, це комплексний вид спорту, включаючий в себе подолання полоси перешкод, кидання ножів, стрільбу і рукопашний бій.
Змагання такого виду спорту проводилися вперше за всю історію існування Держприкордонслужби.
«За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров’я, він загартовує характер і волю», — зазначив помічник Голови Держприкордонслужби — голова спортивного комітету Державної прикордонної служби України Микола Подоляк.
«Серед учасників чемпіонату 36 військовослужбовців — учасники Антитерористичної операції, які обороняли і захищали Державний кордон на сході України. Саме героїзм цих людей під час виконання бойових завдань є прикладом самовідданого служіння Батьківщині та українському народові, вірності обов’язку, непереборної стійкості в ім’я миру в нашій державі, в ім’я збереження цілісності України», — наголосив ректор Національної академії генерал-майор Шинкарук Олег Миколайович відкриваючи чемпіонат Держприкордонслужби з універсального бою.
Змагання з універсального бою тривали чотири дні. Оцінювали учасників досвідчені тренери.
Підводячи підсумок змагань, почесний гість - ректор академії Олег Шинкарук подякував присутнім за високі результати, продемонстровані впродовж змагань, а також висловив переконання, що найголовніші перемоги у кожного з них ще попереду: «Маю надію, що після повернення до своїх підрозділів ви надалі розвиватиме особисту майстерність та популяризуватимете такий вид спорту у своїх колективах, органах охорони кордону».
У загальнокомандному заліку першості Державної прикордонної служби України перше місце посіла команда Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, друге - команда Східного регіонального управління, а на третьому – команда Західного регіонального управління. Серед прикордонних загонів по групах перше місце посіли Бердянський та Чернівецький, друге команди Чернігівського та Могилів-Подільського загонів, третє місце дісталося команді ОКПП «Київ» та Донецькому прикордонному загоні.
В особистому заліку у вагових категоріях до 65 кг перемогу святкував Сергій Бобир, військова частина 2253. Категорії до 70 кг Назар Луцьків в/ч 2196, до 75 кг – Артур Сергієнко в/ч 2195, до 80 кг Євгеній Прохніцький в/ч 9960, до 85 кг Данило Колесніков в/ч 9960, до 90 кг Іван Гошулич в/ч 2195 та більше 90 кг Максим Мельник в/ч 2253.
Вітаємо переможців!

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України