Сьогодні, 11 липня 2017 року у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за участі ректора генерал-майора Олега Шинкарука та персоналу закладу відбулись заходи приурочені дню вшанування пам’яті прикордонників загиблих під час проведення антитерористичної операції у південно-східних областях України.
Три роки тому, 11 липня 2014 року, позиції зведеного загону українських прикордонників поблизу населеного пункту Зеленопілля, що на Луганщині, були вперше піддані масованому обстрілу з російських систем залпового вогню «Градів». У цей день захищаючи територіальну цілісність України під час проведення антитерористичної операції на сході України загинули 7 прикордонників, ще 5 отримали поранення.
Серед загиблих Героїв під Зеленопіллям, які ціною власного життя боронили священний та недоторканий кордон України та загинули під час обстрілу були генерал-майор Ігор Момот, майор Ігор Петрів, старший сержант Анатолій Луцко, сержанти Василь Поляков та Павло Лазаренко, молодші сержанти Вільгельм Штолцель і Дмитро Сирбу.
12 липня 2014 року загинув військовослужбовець Національної академії прапорщик Павло Дияк.
Пам’ятна церемонія розпочалась із спільного виконання Державного Гімну України.
«Сьогодні наша країна та всі ми переживаємо нелегкі часи. Щодня, під кулями терористів та іноземних найманців, ціною власного життя, прикордонники, стають на заваді штучного розколу країни, демонструючи при цьому кращі риси захисника Батьківщини. Виконуючи свій обов’язок по захисту суверенітету та територіальної цілісності держави у південно-східних областях України військовослужбовці Держприкордонслужби своїм героїзмом, мужністю та відвагою вписали славетну сторінку в історію України. Ми схиляємо голови перед Героями, які до кінця виконали свій військовий обов’язок, до останнього подиху залишились вірними священним зобов’язанням Військової Присяги і віддали найдорожче – своє життя – за Україну. Вічна пам'ять і Слава Героям» – зазначив ректор Національної академії генерал-майор Олег Шинкарук.
Після цієї промови всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв-прикордонників, які полягли у боротьбі за свободу та незалежність нашої держави та поклали квіти до меморіального комплексу «Прикордонна звитяга».
Відмітимо, що з моменту загострення ситуації в Донецькій та Луганській областях більше 20 тисяч прикордонників стійко стояли на відповідальних ділянках та мужньо виконували свої обов`язки. На жаль, під час бойових зіткнень та обстрілів 67 прикордонників загинули. Ще більше 400 військовослужбовців зазнали поранень, а 5 вважаються зниклими безвісти.
Мужність та героїзм наших побратимів під час виконання бойового завдання є прикладом самовідданого служіння Батьківщині, Українському народові, патріотизму і вірності обов'язку, непереборної мужності і стійкості в ім’я миру в нашій державі, в ім’я збереження цілісності України.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України