DSC 0008

У рамках проекту нарощування потенціалу інтегрованого управління кордонами ініціативи Європейського Союзу «Східне партнерство» професор кафедри прикордонного контролю полковник Сичевський Ю. О. та старший викладач кафедри перекладу факультету іноземних мов та гуманітарних дисциплін працівник Чистякова О. С. брали участь у міжнародному семінарі для перекладачів з опрацювання Програми оцінки сумісності, який проводився з 27 по 29 червня 2017 року в м. Кишинів (Молдова).
Метою зустрічі було забезпечення проведення кінцевої фази імплементації Уніфікованої програми підготовки співробітників прикордонних відомств країн ЄС (УПП або ССС (англ.) – Common Core Curriculum), а саме Програми оцінки сумісності.
У зустрічі брали участь фахівці з питань професійної підготовки прикордонників правоохоронних органів Грузії, Молдови, України, а також представники Агентства Frontex та Міжнародної організації з міграції.
Сутність Програми оцінки сумісності полягає у використанні єдиного тесту для курсантів, які пройшли підготовку за ССС у будь-якій країні ЄС або країні-партнері, з метою визначення рівня їх підготовленості відповідно до вимог Уніфікованої програми, а отже і рівня їх сумісності (рівня їх професійної готовності до спільних дій з представниками прикордонних відомств інших країн).
Представники української делегації вивчили порядок реєстрації мультиплікаторів і курсантів в електронному середовищі Virtual Aula для проходження тестування та участі в тестуванні; ознайомилися з попереднім планом спільних організаційних заходів із підготовки до участі в Програмі оцінки сумісності; створили україномовний інструментарій для проведення тестування.

2017  Національна академія Державної прикордонної служби України