DSCN2054

З 23 по 30 липня 2017 року курсант 332-ї навчальної групи факультету правоохоронної діяльності сержант Стельмащук І. О. брала участь у VI Літній школі «Верховенство права і конституціоналізм», яка проводилася офісом Координатора проекту ОБСЄ в Україні на тему «Підтримка реформи конституційної юстиції». Захід було проведено у с. Поляна Свалявського району Закарпатської області та в м. Кошице Словацької Республіки.
Відбір учасників здійснювався Координатором Проектів ОБСЄ в Україні на підставі поданих кандидатами наукових есе на тему «Конституційна скарга як інструмент захисту соціальних і економічних прав, гарантованих Конституцією України».
У рамках роботи школи було розглянуто низку актуальних проблем конституційного права, належної правової процедури, верховенства права, а також системи захисту прав людини, що склалась в європейській правовій традиції.
До участі в Літній школі в якості викладачів були запрошені відомі експерти у галузі конституційного права, теорії та філософії права, європейського права. Серед них – судді Конституційних судів України, Грузії та Словаччини, члени Конституційної Комісії, президент Національної академії правових наук, ректор Національної школи суддів, ректор Національного університету «Києво-Могилянська академія», провідні вітчизняні науковці та дослідники.
Учасникам школи була запропонована інтенсивна програма, у рамках якої вони отримали навики аналізу, тлумачення та розуміння конституційних положень, ідей та концепцій, що лежать в їх основі, а також міжнародно-правових актів в сфері прав людини і основоположних свобод.
Програма була орієнтована на поглиблення знань та фахової підготовки правників у сфері конституційних прав і захисту прав людини.

Участь представників Національної академії у заходах під егідою Координатора Проектів ОБСЄ в Україні є доцільною, оскільки спрямована на:
підвищення рівня підготовки курсантів шляхом навчання в авторитетних міжнародних експертів сучасним методикам питань захисту прав людини, у тому числі і дотримання їх під час перетину державного кордону України;
підвищення ефективності засвоювання учасниками наданого матеріалу шляхом вивчення інтерактивних сучасних прийомів і передових практик викладання забезпечення прав для людини та практики ЄСПЛ у межах різних юридичних дисциплін;
підвищення іміджу Національної академії Державної прикордонної служби України серед вищих навчальних закладів юридичного профілю;
налагодження робочих контактів з представниками вищих навчальних закладів та з організаційним комітетом з питань наукової та навчальної діяльності.

2017  Національна академія Державної прикордонної служби України