Сьогодні, 23 серпня, у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора України. Синьо-жовтий стяг на стройовому плацу здійняли під виконання Гімну усього персоналу вищого навчального закладу Держприкордонслужби.
Історія синьо-жовтого прапора дуже давня. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах Української держави різних століть. Приблизно в тому ж варіанті, як ми бачимо його зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року. У 1917-1919 роках навіть більшовики користувалися в Україні синьо-жовтим прапором.
Синій колір на прапорі означає мирне небо, а жовтий — пшеничні ниви.
В умовах неоголошеної війни цей день має особливе значення чи не для кожного українця. Державний прапор є символом країни, втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. Це символ нашої боротьби за свободу і незалежність, символ, який об’єднує людей різного віку і професій, наповнює їх патріотичним почуттям обов’язку захищати свою Вітчизну.
Право здійняти синьо-жовтий стяг цього року було надано курсантам Олексію Чавульському, Максиму Савицькому, Світлані Конецькій та Лідії Цнобіладзе.
Заступник ректора (проректор) академії з наукової роботи полковник Кириленко Володимир Анатолійович привітали присутніх із Днем Прапора. Як зауважив Володимир Кириленко, Державний прапор України, це наш історичний дух, наша совість і незалежність, це вічно жива пам'ять про героїчне минуле, це — гордість, слава і велич нації.
Після цієї промови полеглих за Українську державу вшанували хвилиною мовчання.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України