У вівторок 29 серпня у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького було проведено навчально-методичний збір з офіцерським та викладацьким складом закладу.
Мета цього зібрання передбачала підбиття підсумків освітнього процесу академії за 2016-2017 навчальний рік та виконання завдань на новий навчальний рік. Важливим предметом обговорення було также удосконалення освітнього процесу в академії з урахуванням вимог закону України «Про вищу освіту» та подальшого розвиту Державної прикордонної служби України, підвищення педагогічної майстерності науково-педагогічного складу прикордонної академії та узагальнення і запровадження в освітній процес академії передового досвіду вищих навчальних закладів України, органів та підрозділів Держприкордонслужби.
У проведенні навчально-методичного збору взяли участь керівний склад академії, факультетів, офіцерський та викладацький склад академії.
Відкриваючи захід, ректор Національної академії доктор технічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України генерал-майор Шинкарук Олег Миколайович привітав усіх присутніх з 26-ю річницею Незалежності України і побажав Всім взаєморозуміння, злагоди та успіхів у праці на благо нашої Батьківщини.
Питання та проблеми, які порушували на зборах, були надзвичайно актуальними.
«Державна політика в галузі освіти спрямована на досягнення вищою школою сучасного світового рівня, відродження й подальший розвиток національних науково-освітніх традицій, оновлення змісту, форм і методів навчання, примноження інтелектуального потенціалу суспільства. Виконання цих стратегічних завдань у галузі вищої освіти значною мірою залежить від стану її нормативно-правової бази, яка має бути надійним підґрунтям і системою орієнтирів у практичній діяльності вищих закладів освіти, їх керівників, усіх учасників освітнього процесу», — зазначив ректор академії генерал-майор Олег Шинкарук.
«Упродовж минулого року Академія, як і Держприкордонслужба і країна загалом, виконувала завдання в умовах складної суспільно-політичної обстановки, зростання напруженості у східних і південних регіонах держави та військової агресії з боку Російської Федерації. Саме тому діяльність нашого закладу постійно вдосконалювалась та змінювалась відповідно до обстановки в країні та напрямів зосередження основних зусиль. У рамках операції «Кордон – 2017» офіцери та курсанти академії, які входили до резерву Голови Державної прикордонної служби та впродовж певного періоду виконували завдання з посилення охорони державного кордону, продемонстрували високий рівень професійної підготовки та морально-психологічну стійкість», — додав Олег Миколайович.
Під час проведення навчально-методичного збору із офіцерським та викладацьким складом було визначено основні напрямки подальшої їх діяльності, а саме: забезпечення бойової готовності, реалізація системних змін змісту освітньої діяльності та впровадження комплексної програми морально-психологічної підготовки офіцера.
Підбиваючи підсумки зібрання офіцерського складу академії генерал-майор Шинкарук О.М. зазначив, що морально-психологічний стан персоналу, рівень його мотивації, оновлені навчальні програми підготовки, наявна навчально-матеріальна база та матеріально-технічне забезпечення академії дозволяють якісно виконувати покладені завдання.

2017  Національна академія Державної прикордонної служби України