В Україні день 1 вересня з давніх-давен — не просто початок осені, ще й свято знань, просвіти, науки. Це, мабуть, єдине свято, яке одночасно є і загальним для всіх, і особистим для кожного. День знань підкреслює важливість освіти, адже це певний підсумок підготовчої роботи, яка передувала початку нового навчального року, нового освітнього процесу.
З нагоди Дня знань на стройовому плацу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбулися урочистості, за участі першого заступника Голови Державної прикордонної служби України генерал-лейтенанта Серватюка Василя Миколайовича.
У заході взяли участь, керівництво і персонал академії, керівники області міста та інші шановані гості.
Відкриваючи урочисті заходи, генерал-лейтенант Василь Серватюк привітав усіх присутніх з Днем знань, побажав успіхів у новому навчальному році, доброго здоров’я, творчої наснаги, здійснення особистих мрій та сподівань і непохитної віри у нашу перемогу.
«Уже третій рік поспіль свято знань проходить в особливих обставинах для Державної прикордонної служби, українського народу і держави в цілому. Іспит у наших прикордонників приймає найсуворіший екзаменатор — антитерористична операція, а вартістю нестачі знань, умінь і навичок є найцінніше — людське життя», — зазначив генерал-лейтенант Василь Серватюк.
За словами генерал-лейтенанта, за час бойових дій більше 400 військовослужбовців Держприкордонслужби дістали поранення, 67 прикордонників загинуло, в тому числі 7 випускників академії: генерал-майор Момот Ігор Федорович, підполковник Пікус Євген Михайлович, майор Шірпало Леонід Вікторович, майор Петрів Ігор Олексійович, майор Вінніченко Віталій Павлович, старший лейтенант Дзюбелюк Олександр Миколайович, старший лейтенант Максименко Олександр Олександрович, прапорщик Дияк Павло Станіславович
Після цієї промови офіцери та курсанти вишу, а також запрошені гості, вшанували полеглих Героїв, які віддали своє життя за незалежність та територіальну цілісність нашої Батьківщини в ході проведення антитерористичної операції, хвилиною мовчання.
Також символічно були підняті Державний Прапор України та Прапор Державної прикордонної служби України.
Церемонія відкриття нового 2017/2018 навчального року в прикордонному відомстві розпочалася з виконання курсантами й офіцерами Державного Гімну України. Найбільш очікуваним цей день став для першокурсників, які пройшли нелегке навчання на табірному зборі, а вже 9 вересня присягнуть на вірність Українському народові і доведуть, що вони гідні бути курсантами єдиного в державі вищого навчального закладу Держприкордонслужби України.
Вперше, за часи історії Національної академії, першокурсникам вручили пагони у святковій обстановці, на плацу. Адже погони курсанта – це кредит довіри тим, хто в майбутньому охоронятиме кордони нашої країни.
За словами ректора Національної академії генерал-майора Олега Шинкарука, цього року в академії прийняли на 60 вступників більше, ніж минулого року.
«Сьогодні наш численний колектив Національної прикордонної академії в черговий раз разом із сотнями тисяч юнаків та дівчат усієї країни розпочинає складний, але такий необхідний та бажаний для кожного із нас, похід у країну знань. Право стати курсантами прикордонниками здобули 350 абітурієнтів — випускників загальноосвітніх навчальних закладів та військовослужбовців за контрактом, а це на 60 осіб більше, ніж минулого року. Така кількість першокурсників стала найбільшою за два десятка років», – зазначив Олег Шинкарук.
Ректор привітав усіх з початком нового навчального року, побажав міцного здоров’я, щастя і добра, незламного бойового духу, успіхів у навчанні і службі, перемог над усіма ворогами в ім’я миру і процвітання в нашій вільній Українській державі!.
Звертаючись до науково-педагогічного складу, генерал-майор Олег Шинкарук, подякував за професіоналізм та наполегливу працю, яка відіграє вагому роль у формуванні потужного кадрового потенціалу органів державної безпеки кордону.
«Ви – організатори освітнього процесу, ваша праця є підґрунтям для розвитку творчого мислення, активної роботи ваших вихованців, тож активно заохочуйте їх на здобуття освіти, адже Державній прикордонній службі України потрібні висококваліфіковані фахівці. Здатні в складних умовах приймати сміливі, негайні, виваженні та законі рішення», — додав Олег Миколайович.
Під час урочистої церемонії Олег Миколайович вручив першокурсникам символічний ключ до знань та студентський квиток.
Чимало настанов та побажань почули в цей день курсанти та студенти і від поважних гостей та викладачів.
Із метою виховання почуття патріотизму та формування активної життєвої позиції після святкових урочистостей проведено першу кураторську годину на тему «Україна: із минулого в майбутнє».

Довідка: Свято 1 Вересня відзначається в Україні з 1984 року і є точкою відліку нового навчального року для курсантів, студентів і викладачів. Указ про святкування цієї дати був підписаний Президією Вищої Ради СРСР ще в 80-му році, проте урочистим заходом для всього союзу 1 вересня стало тільки через чотири роки.

2017  Національна академія Державної прикордонної служби України