7-8 вересня 2017 року на базі Військової академії (м. Одеса) відбулась Четверта Всеукраїнська науково-практична конференція за темою: «СПІЛЬНІ ДІЇ ВІЙСЬКОВИХ ФОРМУВАНЬ І ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ ДЕРЖАВИ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ». Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького виступила співорганізатором конференції. У цьому науковому заході від Держприкордонслужби взяли участь начальник управління професійної підготовки персоналу Департаменту персоналу Адміністрації Державної прикордонної служби України кандидат педагогічних наук, доцент полковник ФІГУРА Олег Володимирович та заступник ректора з наукової роботи доктор військових наук, професор полковник КИРИЛЕНКО Володимир Анатолійович.
Мета конференції – пошук та вдосконалення механізмів взаємодії між військовими формуваннями та правоохоронними органами держави під час підготовки та в ході спільних дій.
До участі у конференції були залучені науковці, науково-педагогічні працівники, ад’юнкти, аспіранти, курсанти та студенти вишів України, представники оборонно-промислового комплексу, громадських організацій, волонтери.
Особлива увага учасників конференції була спрямована на вирішення питань щодо форм та способів застосування військових формувань і правоохоронних органів держави під час спільних дій, розвитку всебічного забезпечення складових сектору безпеки і оборони під час взаємодії, використання сучасних інформаційних технологій у воєнній сфері, якісної підготовки та становлення військового фахівця-патріота.
За матеріалами конференції видано збірник тез.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України