Місто Хмельницький є центром вищої прикордонної освіти, де в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (НАДПС України) здійснюється професійна підготовка майбутніх охоронців кордону.
В єдиному в Україні прикордонному виші, що розташоване в мальовничому місті Хмельницькому, значну увагу приділено формуванню сучасної гармонійно-розвинутої особистості всіх категорій персоналу.
17 вересня 2017 року в НАДПС України відбувся лекторій вихідного дня на тему «Проскурів. Проскуров. Хмельницький». Захід було присвячено 586-й річниці заснування міста Хмельницького з персоналом 1-го курсу факультетів охорони та захисту державного кордону, правоохоронної діяльності, іноземних мов і гуманітарних дисциплін, а також із слухачами курсів Центру підвищення кваліфікації персоналу та військовослужбовцями строкової служби за участю провідного фахівця – методиста з національно-патріотичного та морально-духовного виховання Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Солтис Наталії Іванівни.
Напередодні святкування 586-ї річниці міста Хмельницького слухачів, курсантів та військовослужбовців строкової служби ознайомлено із історією створення обласного центру. Охоронці кордону мали змогу поринути в атмосферу старовинного Проскурова та віртуально побувати на вулицях сучасного Хмельницького. Їм було висвітлено нові сторінки його минулого та сучасного, а також плани на майбутнє міста.
Розповідь про Хмельницький була змістовна та цікава не тільки охоронцям кордону - мешканцям рідного міста Хмельницького, але й тим, хто прибув на навчання в академію з інших областей України.
Аудиторії прикордонної alma-mater також було запропоновано перегляд та обговорення фільму «Екскурс в історію Проскурова – Хмельницького, визначні вулиці старовинного міста», який сповнений оптимізму, віри в краще майбутнє рідної Батьківщини, суверенітет і територіальну цілісність якої захищають прикордонники України.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України