В межах проведення Всеукраїнських Сковородинських навчань «Пізнай себе» колектив кафедри педагогіки та соціально-економічних дисциплін 22 вересня відвідав Подільське товариство імені Г. С. Сковороди, в приміщенні якого проходила виставка на тему «Народна ікона Поділля ХІХ-ХХ століття».
Представленні експонати ікон, яких було близько 20, зібрало подружжя Лариси і Олександра Чернових. Намальовані ікони як на полотні, так і на дерев’яних дощечках, вражали глядачів близькістю з народним обличчям. Цікавим було й оздоблення ікон, яке мало орнамент вишитих рушників, стрічок, запашних квітів, тобто всього того, що панувало в побуті народу Поділля. За словами Лариси Чернової саме народні ікони є прикладом високого, хоча й не канонічного, народного малярства.
Серцевиною заходу був перегляд документального фільму О. Довженка «Загибель Богів». Режисер якого розкрив всю складність співіснування релігії і влади в часи колективізації, а головне, показав звідки з’явилася народна ікона.
Такі заходи сприяють духовному збагаченню не тільки викладачів, але й курсантів, допомагають наблизитися до народних старожитностей та культури, зрозуміти те мистецтво, яке довгий час не визнавалося.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України