У період з 25 по 26 вересня 2017 року, відбувся візит до Національної академії Національного консультанта Програми «ООН- Жінки» в Україні та Голови правління неурядової організації «Інформаційно-консультативний жіночий центр» Олени Суслової.
Метою візиту було проведення ознайомчої дискусійної бесіди з керівництвом академії на тему актуальності гендерної тематики та її важливості у секторі безпеки і оборони та проведення тренінгу з керівним персоналом середньої ланки на тему «Принцип рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у навчальних закладах сектору безпеки і оборони України», а також оцінка потреб та пропозицій у сфері забезпечення принципу рівних прав і можливостей та прав людини, з метою підвищення ефективності діяльності академії з урахуванням європейських та міжнародних стандартів.
Від адміністрації Держприкордонслужби України експерта супроводжувала старший офіцер управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції підполковник Деркач О.В.
У роботі представника неурядової організації від академії брали участь по 15 представників жіночої та чоловічої статі, які залучалися до проведення тренінгу.
Національним консультантом, учасникам тренінгу, було доведено інформацію, що стосувалася Концепції гендеру: розуміння та непорозуміння; міжнародному і національному законодавстві з актуального питання; актуальності гендерної тематики та її важливості у секторі безпеки та оборони; інтегрування гендерної Концепції і проблематики у зміст і навчальні матеріали; довгострокове планування впровадження принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у навчальних закладах сектору безпеки та оборони.
Учасники навчання, як жінки так і чоловіки з великим зацікавленням брали участь у дискусії, яку проводила Олена Суслова. Слухачі проявляли активність у спілкуванні та обговоренні актуальних питань гендерної тематики.
Слід належно оцінити високі компетенції Національного консультанта Програми «ООН - Жінки» в Україні Олени Суслової, яка на протязі двох годин 25 та 26 вересня успішно провела два навчальні тренінги.
За результатами роботи визначено пріоритетні напрями подальшої співпраці між Національною академією та неурядовою організацією «Інформаційно-консультативний жіночий центр».

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України