29 вересня представники офіцерського складу академії ознайомились з новинками Форуму видавців, що відбувся у Львові 13-17 вересня. Доцент кафедри педагогіки та соціально-економічних дисциплін Шумовецька С. П. розповіла про найвизначніші події Форуму. Особливе значення мала інформація про новинки сучасної української мілітарної літератури. У наш час значення мілітарної теми пов’язане з виробленням колективної ідентичності, так як ідеться про створення національної традиції – з власними героями, битвами, перемогами та культами, про виведення національної мілітарної традиції із зони табу. Офіцери академії ознайомились з такими новинками, як «Війна. Життя де факто» (збірник художніх репортажів за результатами четвертого всеукраїнського конкурсу «Самовидець»), збірка есеїв «Точка нуль» Артема Чеха, повісті «Сапери» Сергія Гридіна, «Хроніка одного батальйону» Ігоря Орла, «Іловайський щоденник» Романа Зіненка, «Звіт за серпень’14» Андрія Сови та ін. Акцент у цих книгах зроблено не на пригодах, подвигах, вчинках воїнів. Автори нічого не вигадують, вони просто передають свої враження, думки, емоції, намагаючись бути максимально точним у спогадах. Найбільше уваги приділено психологічним аспектам становлення бійців, процесу «виховання почуттів» пересічного українця і воїна. Подібно до Альбера Камю, автори доводять, що боротьба з чумою (війною) – це чоловіча робота. Саме про чоловічий вимір війни ці твори.
Зацікавили офіцерів і книги видавничого дому «Києво-Могилянська академія», зокрема роботи Георгія Почепцова «Сучасні інформаційні війни», «Смисли і війни: Україна та Росія у інформаційній та смисловій війні», «Від покемонів до гібридних війн: нові комунікативні технології ХХІ століття». Автор досліджує сутність поняття «гібридна війна», з’ясовує, яку роль у ній відіграють мас-медіа, аналізує механізми впливу російської пропаганди.
Такі книги є надзвичайно важливими та актуальними, оскільки допомагають краще зрозуміти суть війни на Донбасі. Офіцери підтвердили, що курсанти академії повинні теж знати сучасну мілітарну літературу, так як вона сьогодні є засобом фіксації важливих подій та їхнім переосмисленням, які потрібні для закріплення історичного досвіду в колективній пам’яті народу. Без цього не можливе і становлення справжнього захисника Української держави і її кордонів.

 
2018  Національна академія Державної прикордонної служби України