28 та 29 вересня 2017 року в м. Харкові на базі Харківського національного університету внутрішніх справ, Національної академії Національної гвардії України, Національного університету цивільного захисту України за організації Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України відбувся міжвідомчий семінар-нарада з керівниками вищих навчальних закладів МВС та центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінет Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України.
В ході заходу піднімалось ряд актуальних питань як концепції реформування освіти, так і поточних питань діяльності вищих навчальних закладів із специфічним умовами навчання. Національну академію Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького виділено в кращу сторону за всіма напрямами, які обговорювались на семінарі-нараді. Ректор академії генерал-майор Шинкарук О. М. відзначений грамотою Міністра внутрішніх справ України
Значну увагу було приділено проведенню вступної кампанії, змісту підготовки курсантів та слухачів, їх професійному зростанню та підвищенню кваліфікації. З усіх цих питань ректором Національної академії генерал-майором
Шинкаруком. О. М. були підготовлені та запропоновані слушні рішення щодо покращення ефективності функціонування всіх напрямів діяльності.
В ході семінару-наради була презентована навчально-матеріальна база та прогресивні методики викладання. Наша делегація акцентувала свою увагу на елементах навчально-матеріальної бази, які доцільно відтворити в Національній академії з метою підвищення якості підготовки офіцерів-прикордонників.

2017  Національна академія Державної прикордонної служби України