В суботу, 7 жовтня 2017 року в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбувся легкоатлетичний крос за участі ректора академії генерал-майора Олега Шинкарука та персоналу академії.
У змаганнях брали участь керівництво та військовослужбовці єдиного вищого навчального закладу Держприкордонслужби.
«Мета забігу — пропаганда здорового способу життя, дозвілля, залучення до занять з фізичної підготовки і спорту та зміцнення здоров’я військовослужбовців Державної прикордонної служби України, членів їхніх сімей», — зазначив Олег Шинкарук.  
«Приналежність академії до системи Державної прикордонної служби та власна філософія розвитку вимагають нас відрізнятись від інших вищих навчальних закладів країни тим, що ми дбаємо не тільки про ефективний навчальний процес, алей про високу духовність молоді, про її патріотичність, широку загальнокультурну обізнаність і про гарний фізичний стан», — додав ректор академії.
 Спортивні забіги, які періодично проводяться у Національній академії - це не просто спосіб визначити кращого, це ознака утвердження людської краси і духовного здоров’я, прагнення людини до самовдосконалення.
 Прикордонники впевнені, що подібні заходи допомагають їм ефективніше виконувати обов’язки служби, досягти психологічного розвантаження та сприяють реабілітації після виконання оперативно-службових та оперативно-бойових завдань.
Підводячи підсумок змагань генерал-майор Шинкарук Олег Миколайович подякував присутнім за високі результати, які були продемонстровані впродовж змагань, а також висловив переконання що найголовніші перемоги у кожного з них ще попереду.  
У загальнокомандному легкоатлетичному кросі,  кращі результати показали курсанти факультету охорони та захисту Державного кордону академії.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України