DSC 1231

17 жовтня 2017 року в Національній академії Державної прикордонної служби України, з метою отримання передового досвіду з виявлення викрадених транспортних засобів, у рамках реалізації компонента С2 «З передового досвіду виявлення викрадених автомобілів та Європейської бази даних ідентифікації транспортних засобів» проекту Twining, за участю експертів прикордонної варти Республіка Польща з офіцерським складом прикордонного відомства було розпочато тренінг з виявлення викраденого автотранспорту. 

Перед урочистим відкриттям міжнародного заходу, перший заступник ректора Національної академії Віталій Веретільник, ознайомив польських колег з навчальним закладом, з основними напрямами підготовки персоналу для прикордонного відомства України, представив коротко навчально-матеріальну базу академії.
Заступник ректора академії з навчальної роботи Сергій Псьол відкрив навчальний тренінг, побажав усім його учасникам плідної праці та успіхів у ході його проведення.
У своєму виступі він зауважив, що для Державної прикордонної служби залишається пріоритетним вивчення КРАЩИХ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПРАКТИК у сфері безпеки кордонів та управління ними.
Він також проінформував присутніх, про виконання плану реалізації заходів компоненту С проекту Twining, а саме про здійснення групи офіцерів Адміністрації Держприкордонслужби навчального візиту до прикордонної варти Республіки Польща.
Відповідно до програми навчального візиту українська делегація відвідала Головну Комендатуру Прикордонної варти Республіки Польща, підрозділи охорони кордону Надбужанського та Бещадського відділів.
Безпосередньо в рамках компоненту С3 було презентовано порядок здійснення польськими колегами перевірки транспортних засобів, які слідують через державний кордон, з метою виявлення викраденого.
За результатами навчального візиту було опрацьовано Концепцію удосконалення системи виявлення у пунктах пропуску викрадених транспортних засобів.
Дана Концепція спрямована на створення в Держприкордонслужбі нової моделі підготовки експертів, належного технічного забезпечення їх діяльності, а також інтенсифікації взаємодії з Національною поліцією та прикордонними органами суміжних країн-членів ЄС, у тому числі об’єднання баз даних з метою забезпечення надійної протидії незаконному переміщенню через державний кордон викрадених транспортних засобів.
Реалізація положень цієї Концепції має забезпечити ефективність протидії незаконному переміщенню через державний кордон викрадених транспортних засобів, розвиток прикордонного співробітництва, покращення рівня взаємодії Держприкордонслужби з національними та іноземними поліцейськими органами, що залучені до протидії злочинній діяльності з викрадення автомобілів.
В цілому, реалізація компонентів проекту TWINNING сприятиме реалізації стратегічного курсу України на інтеграцію до Європейського Союзу, посилить роль Державної прикордонної служби України та Державної фіскальної служби України в питаннях інтегрованого управління кордонами.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України