15 жовтня  2017 року відбулася науково-пошукова експедиція курсантів першого курсу факультету іноземних мов та гуманітарних дисциплін та інженерно-технічного факультету до м. Дубно Рівненської області, яку організувала і провела кафедра педагогіки та соціально-економічних дисциплін на чолі із старшим викладачем кафедри Топольницькою Г.Ю. Курсанти із зацікавленням ознайомились з дивовижною культурною спадщиною – Тараканівським фортом та Дубенським замком князів Острозьких. Тараканівський форт було побудовано наприкінці 18 століття талановитим на ті часи військовим інженером та архітектором генералом Тотлебеном, який спроектував більше сорока фортифікаційних споруд, серед яких знаменита Брестська фортеця.  Ця потужна фортифікаційна споруда площею в чотири гектари  була розташована на кордоні колишньої Російської імперії з Австро-Угорщиною. Цікавим є ще й той факт, що під час окупації в роки другої Світової війни на території форту була розташована секретна лабораторія Вермахту.
           У Дубенському замку князів Острозьких, побудованому ще в 15-му столітті, курсанти із захопленням ознайомились з фортифікацією епохи середньовіччя. У XVI ст.  замок мав на озброєнні 73 гармати. Арсенал постійно поповнювався за рахунок власної ливарної майстерні. За всю історію свого існування замок наче був свідком розвитку вогнепальної зброї: від мушкетів, кремінних рушниць, фальконетів, гаківниць, стародавніх гармат аж до сучасних гвинтівок, автоматів, кулеметів, пістолетів тощо. Під замком були прокладені широкі кам'яні підземні ходи-тайники, куди під час ворожих нападів ховалися місцеві жителі зі своїм майном. Тут зберігалися запаси провізії для оборонців під час облоги. Не залишило байдужими курсантів й відвідування зали мисливських трофеїв князів Острозьких та Любомирських.  Екскурсія по бастіонам, лабіринтам, казематам. підземними амортизаційними кімнатами, навчальними класами  та казармами араканівського форту та Дубенському замку залишила в курсантів неповторне враження.
Відвідування історичних і культурних пам’яток України разом з викладачами формує у курсантів почуття патріотизму, розширює світогляд, згуртовує курсантські підрозділи, а також позитивно впливає на неформальне спілкування викладачів та курсантів.

2017  Національна академія Державної прикордонної служби України