У період з 9 по 13 та з 17 по 20 жовтня 2017 року, з персоналом підрозділів забезпечення внутрішньої та власної безпеки Держприкордонслужби України польськими експертами в Національній академії було проведено два курси на тему «Кримінальні та тактичні аспекти боротьби з корупцією в прикордонній службі», у рамках проекту № 306/2017/ADM2017 «Зміцнення потенціалу керівництва Державної прикордонної служби України у сфері формування управлінських вмінь керівника, а також визначення та запобігання корупції, включаючи аналіз ризику корупції в офіційній діяльності прикордонників», який фінансується з Програми Міністерства закордонних справ «Польська Допомога 2017 року».
Курс було підготовлено та проведено польськими експертами, які представляли Навчальний центр прикордонної варти Республіки Польщі м.Кентшин: підполковниками Анджейєм Бєрнацьким та Мареком Корчевським. Переклад на українську мову здійснювала перекладач - Ізабелла Присташ.
Теми, представлені в ході курсу були зосереджені на прагматичній концепції боротьби з корупцією в прикордонній службі з особливим акцентом на тактичні фактори, які спрямовані на виявлення покарань за продажність, хабарництво, платну протекцію та зловживання службовими посадами з метою отримання неправомірних переваг та вигод працівниками прикордонної служби.
Зміст тренінгів був зосереджений на піднесенні рівня, як теоретичних знань так і практичних навичок слухачів щодо застосування криміналістичної тактики у сфері попередження та боротьби з корупцією у прикордонній службі.
Загалом у 2-х навчальних курсах брало участь 30 офіцерів прикордонного відомства.
Лекції та практичні вправи зацікавили учасників навчального курсу. Наприкінці тренінгів учасники підкреслили, що проведений курс на вищевказану тему зміцнив їхню службову компетенцію, яка може призвести до валоризації та ефективності боротьби з корупцією в Україні.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України