17 листопада 2017 року до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького повернувся Резерв Голови Держприкордонслужби України до складу якого входили курсанти II курсу навчання вищого навчального закладу.
Нагадаємо, що курсанти 2-го курсу академії, в рамках проведення спільної прикордонної операції «Кордон-2017», в період з 16 жовтня до 17 листопада 2017 року виконували завдання з посилення охорони державного кордону на ділянці Західного та Північного регіональних управлінь Держприкордонслужби України.
Забезпеченість складу Резерву найсучаснішими засобами охорони державного кордону та спеціальними приладами, несення служби із застосування транспортних засобів підвищеної прохідності дозволило курсантам ефективно виконувати весь спектр завдань щодо протидії протиправній діяльності правопорушників на ділянках Мукачівського, Чопського, Чернівецького, Луцького прикордонних загонів та забезпечити недоторканість рубежів нашої держави.
За час їхнього, практично місячного перебування, курсанти в складі прикордонних нарядів на місці тривалого несення служби успішно виконували завдання з охорони державного кордону, активно запобігали спробам переправлення нелегальних мігрантів, корупційним та контрабандним виявам, адміністративним правопорушенням та іншим виявам протиправної діяльності на кордоні України.
Керівництво регіональних управлінь відзначило грамотами та подяками курсантів Національної академії, які під час несення служби особисто здійснювали затримання правопорушників та запобігли здійсненню правопорушень на ділянках відповідальності місць тривалого несення служби.
Даний склад резерву з перших годин перебування на ділянках відповідальності органів охорони державного кордону, уміло впровадивши в свою діяльність набуті теоретичні знання та практичні навички, проявив себе як підрозділ, який спроможний комплексно виконувати всі поставлені перед ним завдання.
Прикладом є дії прикордонних нарядів, до складу яких входили курсанти академії, які несли службу в місцях тривалого несення служби прикордонних загонів Чернівецького, Мукачівського та Чопського.
Так, 24 жовтня прикордонний наряд, на ділянці відділу «Селятин» Чернівецького прикордонного загону, у складі курсантів не допустили спроби переправлення через Державний кордон 6 ящиків цигарок (3 тис.пачок).
26 жовтня прикордонний наряд, на ділянці відділу «Красноїльськ» цього загону, у складі курсантів здійснили затримання 2 громадян України за спробу дачі неправомірної вигоди у розмірі 500 євро.
29 жовтня прикордонний наряд,  на ділянці відділу «Новоселиця» Чопського прикордонного загону, у складі курсантів виявили та затримали 12 нелегальних мігрантів громадян В’єтнаму.
14 листопада  прикордонний наряд на ділянці відділу «Вилок», Мукачівського прикордонного загону, у складі  курсантів затримали на відстані 100 м до Державного кордону  5 нелегальних мігрантів – громадян В’єтнаму та громадянина Чеської республіки, який був провідником цієї групи.
Окрім того курсанти Національної академії приймали участь в пошукових діях більш ніж 10 разів у складі елементів службового порядку відділів прикордонної служби, в ході яких затримувались порушники правил прикордонного режиму.
Курсанти 2-го курсу Національної академії Держприкордонслужби з честю та гідністю виконали свій обов’язок – активно протидіяли протиправним проявам на визначених ділянках державного кордону.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України