Геноцид українського народу, організований керівництвом СРСР у 1932-1933 роках  створенням штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських смертей на території України — найжорстокіший злочин комуністичного режиму проти народу України.
 Щорічно четверту суботу листопада в Україні проголошено Днем пам’яті про жертви цієї трагедії. Цьогоріч цей день припав на 25 листопада. 3 метою гідного вшанування загиблих від геноциду Українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом, сьогодні, в м. Хмельницькому були проведені загальноміські жалобні заходи, в яких взяли участь ректор Національної академії та персонал навчального закладу.
Загальноміські заходи з вшанування пам’яті жертв голодоморів розпочалася на майдані Незалежності з скорботної ходи, учасники якої вирушили вулицями Героїв Майдану та Свободи до пам’ятника «Ангел Скорботи».  О 16:00 год. відбулася загальнонаціональна «Хвилина мовчання» та панахида за жертвами голодоморів. Учасники меморіального заходу поклали квіти, встановили лампадки та свічки біля пам’ятника «Ангел скорботи».
В цей самий час постійний та перемінний склад Національної академії взяли участь у всеукраїнській акції «Запали свічку», в рамках якої у підрозділах навчального закладу запалали свічки пам’яті.
Вшановуючи минуле – ми будуємо майбутнє.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України