Сьогодні, 1 грудня 2017 року в м. Хмельницькому стартував чемпіонат Кубку України з універсального бою серед чоловіків та жінок, в якому взяли участь і спортсмени Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Загалом, в змаганнях взяли участь представники з різних куточків України.
Універсальний бій є досить молодим видом спорту, суть якого полягає в тому, що спортсмени на першому етапі змагаються на смузі перешкод. І це як перший раунд. Далі вони переходять у ринг, де ведуть боротьбу у другому раунді вже у прототипі дзюдо (лайт) або рукопашного бою (класика), і якщо там сильніший той спортсмен, який гірше пройшов смугу перешкод, то відбувається ще один раунд боротьби на рингу, або зустріч може завершитися у двох раундах, якщо спортсмен виграє і смугу перешкод, і раунд сутички на рингу. До участі в таких змаганнях допускаються спортсмени, які систематично тренуються у спортивних секціях, клубах та мають відповідну підготовку. Відповідальність за підготовку покладається на їх тренерів.
В офіційному відкритті національного чемпіонату взяв участь ректор Національної академії генерал-майор Олег Шинкарук: «Хмельниччина славиться своїми спортивними традиціями як в Україні, так і за її кордонами. Ми пишаємось тим, що серед представників нашої області і колективу академії є люди, на чию честь неодноразово підіймався прапор України та лунав Державний Гімн України, які довели всьому світові, що український спорт і українські спортсмени мають найвищий ґатунок, що наша держава є спортивною державою світового рівня».
Олег Миколайович також зазначив, що змагання такого типу проводяться з метою широкого залучення населення до занять фізичною культурою та спортом, підвищення рівня майстерності спортсменів та активізація навчально-тренувальної роботи в спортивних організаціях.
«Ми бажаємо всім учасникам змагань – перемоги, впершу чергу, перемоги над собою. Впевнений, що ці змагання подарують вболівальникам яскраві і незабутні враження від чесної та безкомпромісної боротьби. Бажаю всім спортивного азарту, сили, волі до перемоги, успіху і тільки гарного настрою. Нехай переможе найсильніший!» – на завершення побажав всім учасникам ректор генерал-майор Олег Шинкарук.
Змагання триватимуть ще кілька днів. Невідомо, хто здобуде першість, однак учасники від Національної академії мають серйозні успіхи на перемогу. То ж побажаємо нашим спортсменам успіхів, невичерпної життєвої енергії, величезної сили волі і нездоланного бажання перемагати.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України