14 грудня 2017 року Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького виповнюється 25 років з Дня створення.
Недоторканність кордонів, захист національних інтересів у всі часи були і залишаються пріоритетними завданнями держави. За 25 років своєї діяльності єдиний у країні прикордонний виш став елітним провідним освітнім закладом України сучасного європейського зразка, випускники якого стоять на варті рубежів нашої країни.
За роки своєї діяльності академія підготувала більше 10 000 офіцерів не тільки для органів охорони державного кордону України, силових структур і правоохоронних органів України, але й для Вірменії, Грузії, Молдови, Таджикистану та Туркменістану.
Сьогодні в стінах академії передають свої знання слухачам, курсантам та студентам 227 науковців, зокрема 37 докторів, 26 професорів, 190 кандидатів наук, 110 доцентів і 8 старших наукових співробітників.
13 грудня, на передодні ювілею, в Центрі культури та дозвілля Національної академії відбулася святкова урочиста зустріч ректора генерал-майора Шинкарука Олега Миколайовича із ветеранами-прикордонниками, ректорами прикордонної академії, які обіймали посади на протязі чверть століття.
В урочистостях взяли участь, директор Департаменту особового складу Адміністрації Державної прикордонної служби України генерал-майор Маланчій Микола Олександрович, персонал академії, а також інші почесні гості.
Відкриваючи урочисте зібрання, директор Департаменту особового складу генерал-майор Микола Маланчій зазначив, що 14 грудня 1992 року Постановою Кабінету Міністрів України за № 700 було створено Інститут Прикордонних військ України.
Завдання з формування альма-матер українських прикордонників було покладено на генерал-майора Олексієнка Бориса Миколайовича, який наприкінці 1992 року був призначений ректором інституту.
Значний внесок у становлення та розвиток інституту зробили досвідчені офіцери, що прибули з прикордонних навчальних закладів та прикордонних загонів, зокрема полковники Дергачов В.А., Желдак А. А., Лазоренко Ю. П., Єрошин Б. Ф., Зорін Д. П., Лапунько М. М., Руденко В. П., підполковники Балашов В. О., Морозов І. В., Іщенко Д. В. та Дяченко Є.В.
Микола Олександрович привітав усіх ветеранів із ювілейною датою та за дорученням Голови Державної прикордонної служби України генерал-лейтенанта Цигикала Петра Олександровича передав слова подяки і шани ветеранам, які своїм патріотизмом, самовідданим служінням Державі та народу України закладали фундамент прикордонної освіти і науки.
«Близько 4,5 тисяч офіцерів-випускників виконували бойові завдання у зоні проведення АТО як у складі прикордонних підрозділів, так й інших силових відомств України. 40 з них відзначено державними нагородами та понад 3,5 тисяч – відомчими. Загинуло 14 випускників академії генерал-майор Ігор Момот, генерал-майор Олександр Радієвський (Національна гвардія України), полковник Павло Сніцар (Національна гвардія України), підполковники Євген Пікус, Геннадій Хитрик (Національна гвардія України), Олександр Каплінський (Національна гвардія України), майори Леонід Ширпал, Ігор Петрів, Віталій Вінніченко, Микола Зайцев, Андрій Жук (Збройні сили України, відомий під позивним «Мауглі»), Анатолій Петренко (Національна гвардія України), старші лейтенанти Олександр Дзюбелюк та Олександр Максименко.
Всього наша прикордонна родина втратила 69 своїх воїнів. Вічна пам'ять та слава героям!», – зазначив генерал-майор Микола Маланчій.
Після цих слів хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять Героїв, які загинули в запеклих боях за територіальну цілісність та незалежність України.
Почесні гості теплими словами висловлювали свої вітання на адресу академії, ділилися спогадами та враженнями.
На завершення ректор Національної академії генерал-майор Олег Шинкарук подякував ветеранам-прикордонникам за значний внесок у розбудові та розвиток єдиного на Україні вищого навчального прикордонного закладу.
Сьогодні академія зберігає і примножує традиції, працює над підготовкою військовослужбовців, аби ті мужньо відстоювали інтереси держави на сухопутних і водних кордонах, сприяє патріотичному та духовному вихованню тощо.
Урочиста зустріч з ветеранами-прикордонниками завершилася концертною програмою Академічного ансамблю пісні і танцю Держприкордонслужби України.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України