14 грудня 2017 року в Хмельницькій обласній філармонії відбулись урочисті заходи, приурочені 25-й річниці створення вищого прикордонного навчального закладу.
В урочистостях взяли участь, Голова Державної прикордонної служби України генерал-лейтенант Цигикал Петро Олександрович, депутати Верховної Ради України Лабазюк Сергій Петрович, Чумак Віктор Васильович, Величкович Микола Романович та Мельник Сергій Іванович, представники Адміністрації Держприкордонслужби, керівники органів державної влади області та міста, представники інших силових структур, керівники вищих навчальних закладів України, ветерани-прикордонники, керівництво та персонал академії, а також інші почесні гості.
Недоторканість кордонів, захист національних інтересів у всі часи були і залишаються пріоритетними завданнями держави. Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького — унікальний вищий навчальний заклад України сучасного типу, що здійснює підготовку і підвищення кваліфікації персоналу тактичного та оперативно-тактичного рівнів відповідно до потреб у кадрових ресурсах прикордонного відомства та кваліфікаційних вимог до персоналу.
За 25 років своєї діяльності Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького стала в Україні провідним освітнім закладом сучасного європейського зразка, випускники якого стоять на варті передових рубежів нашої країни.
Відповідно до отриманих ліцензій академія проводить підготовку офіцерських кадрів для органів охорони державного кордону і цивільних фахівців з вищою освітою за спеціальностями «Безпека державного кордону», «Військове управління», «Автомобільний транспорт», «Право», «Правоохоронна діяльність», «Філологія», «Телекомунікації та радіотехніка», «Психологія».
На базі ліцензованих спеціальностей запроваджено спеціалізації «Офіцер квартирно-експлуатаційної служби», «Офіцер тилу», «Офіцер кінологічної служби», «Офіцер оперативно-розшукових підрозділів ДПСУ», «Офіцер мобільних підрозділів», «Офіцер - дільничний інспектор прикордонної служби».
Відкриваючи урочисте зібрання, ректор єдиного в Україні вищого навчального закладу Державної прикордонної служби генерал-майор Шинкарук Олег Миколайович зазначив, що за роки своєї діяльності академія підготувала близько 10 000 офіцерів для органів охорони державного кордону України, силових структур та правоохоронних органів України та зарубіжних країн, зокрема Молдови, Туркменістану, Грузії, Вірменії та Таджикистану. Сьогодні в стінах академії передають свої знання слухачам, курсантам та студентам близько 40 докторів наук та понад 200 кандидатів наук.
Олег Миколайович подякував усьому персоналу Національної академії за сумлінне виконання службових обов’язків, чесну службу Батьківщині та безцінний вклад кожного військовослужбовця, працівника академії у справу підготовки висококваліфікованих офіцерів для підрозділів охорони державного кордону.
З вітальною промовою до всіх присутніх виступив Голова Державної прикордонної служби України генерал-лейтенант Петро Цигикал.
«Шлях, який пройшла Академія від інституту до нинішнього сучасного вищого військового навчального закладу – це роки наполегливої роботи, наукового і творчого пошуку сотень викладачів.
Національна Академія була і залишається флагманом у системі підготовки висококваліфікованих кадрів для прикордонного та інших відомств.
Хочу зазначити, сьогодні понад 9 тис. випускників Академії займають відповідальні посади у прикордонному відомстві. Це керівники регіональних управлінь, начальники загонів та відділів прикордонної служби.
Майже половина з них виконували завдання в районі АТО та на адмінмежі з окупованим Кримом, 40 – відзначено державними нагородами.
На жаль, 14 випускників віддали своє життя, захищаючи Україну. Всього наша прикордонна родина втратила 69 своїх воїнів. Вічна пам'ять та слава героям!», – зазначив Голова  Держприкордонслужби України генерал-лейтенант Петро Цигикал.
Після цих слів хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять Героїв, які загинули в запеклих боях за територіальну цілісність та незалежність України.
Під час урочистостей було доведено Указ Президента України, розпорядження Голови Верховної Ради України, рішення засідання Кабінету Міністрів України, наказ Міністра Внутрішніх справ України, наказ Голови Державної прикордонної служби України про заохочення персоналу академії та вручено державні, відомчі відзнаки з нагоди ювілею.
Почесні гості теплими словами привітали з 25-ю річницею керівництво і персонал Національної академії та нагородили почесними грамотами і цінними подарунками.
Особливі слова вдячності за значний внесок у становлення та розвиток академії лунали на адресу ветеранів-прикордонників.
Сьогодні академія зберігає і примножує традиції, працює над підготовкою військовослужбовців, аби ті мужньо відстоювали інтереси держави на сухопутних і водних кордонах, сприяє патріотичному та духовному вихованню тощо.
Ювілейний захід академії завершився концертною програмою Академічного ансамблю пісні і танцю Держприкордонслужби України та провідних артистів України.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України