Для набуття практичного досвіду та протидії протиправної діяльності на Державному кордоні 40 офіцерів Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького вирушили на посилення охорони державного кордону з країнами Європейського Союзу в межах Західного регіонального управління.
Аналіз результатів оперативно-службової діяльності показує, що у період новорічних та різдвяних свят на кордоні з країнами ЄС активізувалась протиправна діяльності, пов’язана з переміщенням через державний кордон груп незаконних мігрантів, підакцизних товарів та інші дії, які здійснюють порушники кордону у контрольованих прикордонних районах.
Тому, з метою вжиття адекватних заходів протидії зазначеній протиправній діяльності, керівництво Держприкордонслужби прийняло рішення організувати та провести заходи з посилення охорони державного кордону на найбільш загрозливих напрямках, а саме в підрозділах прикордонних загонів Західного регіонального управління.
Успішне виконання поставлених завдань з посилення державного кордону в 2017 році дало змогу керівництву Національної академії обґрунтувати та в подальшому сформувати Резерв Голови Держприкордонслужби України в 2018 році.
Так, 9 січня 2018 року, в рамках проведення спільної прикордонної операції «Кордон-2018», з Національної академії для виконання оперативно-службових завдань вибув Резерв Голови Держприкордонслужби України до складу якого входять офіцери вищого навчального закладу.
Ректор академії генерал-майор Олег Шинкарук твердо переконаний, що офіцери вишу перебуваючи на ділянках відповідальності органів охорони державного кордону успішно  виконають завдання з охорони державного кордону, запобігатимуть будь-яким спробам переправлення нелегальних мігрантів, корупційним та контрабандним проявам, адміністративним правопорушенням та іншим діям протиправної діяльності на кордоні України.
Тож побажаємо військовослужбовцям з честю та гідністю виконати поставлене завдання – активно протидіяти протиправним проявам на визначених ділянках державного кордону.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України