19 січня українці святкують Водохреща — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу.
Усі християни святкують у цей день, адже окрім дня, коли народився Ісус Христос, а також дня, коли він воскрес — не менш важливим є день, коли Іван Хреститель похрестив Ісуса у річці Йордан. Йордан — це також друга назва цього свята.
Також з історії свята стає зрозумілою ця відома усім традиція — пірнати в річкову воду серед зими. За декілька днів до Водохреща на річці вирубується велика ополонка у формі хреста, у яку потім пірнають усі охочі. Вода у цей день в річках вважається цілющою. Цікаво, що навіть у теплі зими, коли на річках вода не замерзає, саме перед Йорданом вдаряють люті морози та вода покривається льодом.
Один із дванадцяти найбільших празників церковного року – Хрещення Господнє та Богоявлення відсвяткували в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.
Багато людей підтримують здоровий спосіб життя та з нетерпінням чекають цього свята, щоб загартуватися та бути сильним і здоровим! Адже здавна вважається, що на Водохреща відкриваються небеса і вода набуває цілющих властивостей, які зберігає протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.
З метою збереження, популяризації та розвитку народних традицій та обрядів, сьогодні 19 січня біля озера, що на території польового центру забезпечення навчального процесу єдиного в Україні вищого навчального прикордонного закладу Держприкордонгслужби, військовий священик (капелан) академії отець Дмитрій провів обряд освячення води.
Традиційно цього дня всі бажаючі змогли відчути на собі цілющу силу освяченої води, прийнявши обряд занурення в ополонку, яка мала форму імпровізованого хреста. Розпочав святкову купелю ректор академії генерал-майор Шинкарук Олег Миколайович. До нього приєднались офіцери та більше 200 курсантів академії, які пройшли медичний огляд і отримали дозвіл лікарів на так зване «моржування».
Незважаючи на досить прохолодну воду, прикордонники сміливо занурювалися у воду, демонструючи власним прикладом свою відданість козацьким традиціям українського народу.
Ректор Національної академії генерал-майор Олег Шинкарук побажав своїм підлеглим міцного здоров’я, миру та добробуту.
Біля озера було встановлено намети, в яких бажаючі могли обігрітися біля польової пічки та випити горнятко гарячого чаю.
Після освячення води церковнослужителі Української Православної Церкви Київського Патріархату окропили курсантів та навчальні приміщення академії свяченою водою.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України