Щороку 22 січня, в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки майже 100років назад, в Україні відзначається День Соборності України.
22 січня, ректор Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького генерал-майор Олег Шинкарук та персонал закладу взяли участь в урочистих заходах, які відбувалися на межі Хмельницької та Тернопільської областей з нагоди Дня Соборності України.
О 12.00 год. делегації двох областей зустрілися на мості через річку Збруч на межі Чемеровецького та Гусятинського районів. Після цього колона вирушила на центральну площу Гусятина (Тернопільська область), де відбулися урочистості з нагоди знаменної події.
«День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібрані було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки», — зазначив ректор академії Олег Шинкарук.
Розпочалися урочистості з підняття Державного Прапору України під Державний Гімн України.
Зазначимо, що заходи з нагоди Дня Соборності України пройшли у всіх структурних підрозділах Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.  Головною, незаперечною неперехідною цінністю для всіх нас є незалежна, соборна держава.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України