29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху – бій під Крутами.

З метою патріотичного виховання прикордонників, збереження пам’яті про боротьбу за волю та незалежність України та для формування єдиної і сильної української нації, сьогодні, 29 січня в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за участі першого заступника ректора полковника Віталія Веретільника відбувся інформаційно-просвітницький захід присвячений подвигу Героїв Крут.
«Сьогодні ми вшановуємо подвиг патріотів Української Народної Республіки, які віддали життя за свободу рідної землі. Герої бою під Крутами є символом нескореного духу молодого покоління українців у боротьбі за рідну державу.
29 січня 1918 року українська молодь в нерівному бою під Крутами стримала наступ більшовиків на Київ.
Цей бій належить до трагічних, але повитих славою сторінок української історії. Мужній опір, які чинили близько чотирьох сотень київських курсантів 4-тисячному більшовицькому війську, закарбувався у національній пам’яті українців. Це нагадування майбутнім поколінням про велику ціну, яку ми заплатили за державність, і про незламність українського бойового духу», — зазначив Віталій Вікторович перед персоналом закладу на стройовому плацу академії.
Крути ввійшли в історію України як символ національної честі. Ті, хто загинув у битві під Крутами - назавжди залишатимуться у нашій пам'яті. Вони полягли, щоб ми сьогодні жили у вільній і незалежній Українській державі.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України