Сьогодні, 6 лютого 2018 року, в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за участі директора Департаменту особового складу Адміністрації Державної прикордонної служби України генерал-майора Миколи Маланчія відбулось розширене засідання вченої ради академії, де підбито підсумки діяльності академії за 2017 рік, а також розглянуто завдання на 2018-й.
У розширеному засіданні вченої ради взяли участь представники Адміністрації Державної прикордонної служби України, заступники ректора академії, начальники факультетів, начальники кафедр, відділів та служб, представники курсантського та студентського самоврядування.
Відкриваючи засідання, голова вченої ради доктор технічних наук, професор генерал-майор Олег Шинкарук довів до присутніх, що 30-31 січня цього року в Головному центрі підготовки особового складу ДПСУ відбулось розширене виїзне засідання колегії, де розглянуто підсумки оперативно-службової діяльності відомства в минулому році та визначено завдання на 2018 рік.
Очільник навчального закладу також повідомив про те, що Голова Державної прикордонної служби України генерал-лейтенант Петро Олександрович Цигикал на колегії зазначив, що відомство продовжує розвиватися в загальній системі реформування правоохоронних органів і, попри всі виклики та загрози, всі завдання, визначені керівництвом держави та Міністром внутрішніх справ загалом виконано.
«Упродовж року основні зусилля спрямовувались на нарощення щільності охорони, удосконалення структури відомства, реформування мобільних сил та резервів, технічне переоснащення та формування прикордонника-професіонала. Створено Донецько-Луганське регіональне управління та Лисичанський прикордонний загін, розпочато реорганізацію відділів прикордонної служби.
Основними загрозами у прикордонній сфері залишаються форми і способи гібридної війни, адже агресор застосовує їх й поза межами окупованих територій. Зокрема, у жовтні 2017 року на контрольованій ділянці кордону з Росією на фугасі підірвались і загинули 2 наших військовослужбовці. Загалом за 4 роки війни загинуло 69 прикордонників, 429 – дістали поранення, 5 – вважаються зниклими безвісти», – зазначив у своєму виступі директор Департаменту особового складу Микола Маланчій.
Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за вільну, незалежну Україну.
І вічна їм слава!
Після цих слів присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх українських воїнів і мирних громадян України.
За словами ректора Академії генерал-майора Олега Шинкарука, в умовах складних суспільно-політичних процесів, які зараз відбуваються у країні, а також в умовах чергового загострення ситуації у зоні проведення АТО, головним завданням закладу є якісна підготовка майбутніх офіцерів. Олег Миколайович переконаний, що одним із фундаментальних принципів стратегічного розвитку академії є збільшення контингенту тих, хто навчається, як передумови розвитку основних підрозділів закладу – кафедр.
З огляду на це на заході було акцентовано увагу на вступній кампанії. Окрім цього, на засіданні було окреслено шляхи вдосконалення освітнього процесу навчального закладу з урахуванням вимог закону України «Про вищу освіту» та подальшого розвитку Держприкордонслужби України.
Особливу увагу ректор звернув на запровадження в освітній процес закладу передового досвіду вищих навчальних закладів України, органів та підрозділів Держприкордонслужби, а також на питання максимального впровадження у навчальний процес позитивного зарубіжного досвіду підготовки фахівців, новітніх технологій навчання, накопичених здобутків та кращих вітчизняних освітянських традицій.
До науково-педагогічного складу доведено стратегію розвитку Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького на період до 2021 року і основні завдання та напрями діяльності Держприкордонслужби у 2018 році із детальним висвітленням вимог Президента України щодо посилення рівня захищеності державного кордону та базових підходів до реформування системи державного управління, сектору безпеки й оборони України, її інтеграції в європейське та світове демократичне співтовариство.
Загалом, під час заходу було підбито підсумки освітнього процесу Академії за 2017 рік, а також розглянуто завдання на 2018 рік з детальним висвітленням напрямків подальшої роботи відповідно до вимог Міністерства освіти і науки, Колегій та наказів Адміністрації Держприкордонслужби щодо впровадження та подальший розвиток військово-прикордонної складової, наближення змісту освітнього процесу до реальних потреб оперативно-службової (бойової) діяльності органів та підрозділів охорони кордону, удосконалення методики роботи з персоналом, організаційного і науково-методичного забезпечення слухачів (курсантів, студентів) у 2018 році.
Ректор Олег Шинкарук переконаний, що підведення підсумків навчального процесу вищого навчального закладу є надзвичайно важливим заходом у житті Національної академії, оскільки дає змогу визначити внесок кожного керівника та викладача у процес освітньої підготовки, підвищити їх рівень педагогічної майстерності, а також розпочати впровадження інноваційних підходів до формування майбутнього офіцера-професіонала.
На завершення засідання члени вченої ради ухвалили основні напрямки діяльності та подальшого розвитку Національної академії Держприкордонслужби у 2018 році.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України