24 лютого 2018 року в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбудеться черговий випуск слухачів факультету підготовки керівних кадрів.
З метою визначення подальшого проходження військової служби, у тому числі і найближчій перспективі, відповідно до наказу Адміністрації Держприкордонслужби України, 8 лютого в Національній академії відбулися заходи з розподілу офіцерів на посади.
Захід відбувся за участі директора Департаменту особового складу Адміністрації Державної прикордонної служби України генерал-майора Миколи Маланчія, представників внутрішньої безпеки, ветеранських та громадських організацій.
Відкрив захід генерал-майор Микола Маланчій. Під час свого виступу він вкотре наголосив всім присутнім, що процес розподілу випускників факультету підготовки керівних кадрів Національної академії проводиться на принципах прозорості, відкритості та чесності.
«До випуску пропонується 24 підготовлених офіцерів, за такими спеціальностями як: «Військове управління» — 10 офіцерів-денна форма навчання, 10 офіцерів-заочна; «Автомобільний транспорт» — 4 офіцери-заочна форма навчання», — зазначив Микола Олександрович.
Робочою групою, до якої ввійшли представники відділу кадрів Національної академії та Департаменту особового складу Адміністрації Держприкордонслужби, було вивчено склад випускників, проаналізовано проходження ними військової служби, враховано попередню спеціальність та досвід служби, враховано строки вислуги випускників у військовому званні, підготовлено перелік вакантних посад оперативно-тактичного рівня, на які проводиться розподіл.
«Загалом, до розподілу випускників пропонується 72 посади, більшість з цих посад мають штатну категорію «підполковник»», – додав Микола Олександрович.
Розподіл проводився за білетною системою та такими принципами та критеріями, як: екстериторіальності (випускник не розподілявся в регіон, де він вже служив, та до місця проживання батьків); розподіл здійснювався тільки в прикордонні загони та на окремі посади в регіональні управління; офіцери не розподілялися на посади в НАДПСУ; першочерговість у виборі місця служби офіцерам, які закінчують навчання з відзнакою – ця норма визначена Положенням про проходження військової служби; бажання військовослужбовців проходити службу в органах, які беруть участь в антитерористичній операції; наявність сімейних обставин, які можуть впливати на проходження військової служби в одній із місцевостей; набуття права на отримання випускниками чергового військового звання.
На завершення свого виступу генерал-майор Маланчій М.О. наголосив всім присутнім, що розподіл по посадам здійснювався за рейтингом. Офіцерам, які вислужили строки у військовому званні або такі строки набувають у 2018 році було надано можливість бути призначеним на посади з відповідною штатною категорією.
Підбиваючи підсумки заходу Микола Олександрович подякував ректору академії генерал-майору Олегу Шинкаруку та персоналу за високий рівень організаційної підготовки розподілу, та надав можливість всім бажаючим випускникам отримати вичерпну висококваліфіковану відповідь на їхні питання під час особистого прийому.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України