Сьогодні,14 лютого в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбулися урочисті заходи з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
На початку зібрання тимчасово виконуючий обов’язки ректор Національної академії полковник Володимир Кириленко звернувся з вітальною промовою до ветеранів та гостей.
«15 лютого Україна вшановує учасників бойових дій на території інших держав та 29-у річницю виведення військ з Республіки Афганістан.
160 тисяч українців виконували свій інтернаціональний обов’язок у Республіці Афганістан, з них - 3 тисячі 380 загинули, 12 тисяч повернулись скаліченими.
У цей день ми вшановуємо усіх воїнів-інтернаціоналістів. Серед тих, хто брав безпосередню участь у тій війні, були і воїни-прикордонники, які, зокрема, у країні гір і пустель захищали безпеку кордонів Вітчизни. Понад 100 тисяч воїнів у зелених кашкетах пройшли через вогонь афганської війни, 518 з них - не повернулись додому.
На сьогодні, понад 200 воїнів-інтернаціоналістів продовжують проходити службу у прикордонному відомстві.
Патріотизм, моральний дух, високий професіоналізм, єдність воїнів-інтернаціоналістів, їх активна громадянська позиція, участь у Революції Гідності та бойових діях у складі добровольчих батальйонів на сході України є прикладом для усіх прикордонників, хто сьогодні зі зброєю в руках захищає незалежність і територіальну цілісність нашої країни», — зазначив Володимир Кириленко.
Ми із вдячністю вклоняємось живим, схиляємо голови перед тими, хто віддав своє життя, виконуючи конституційний обов’язок.
Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять про тих, хто не повернувся з війни, усіх хто загинув на сході нашої Держави та в Афганістані.
Сьогодні в академії є 20 військовослужбовців і працівників служби, які пройшли суворі випробування війною.
14 воїнів – інтернаціоналістів проходили нелегку військову службу в Республіці Афганістан, Іраку – 3, Югославії – 1, Чехословаччині – 2.
На завершення Володимир Анатолійович вручив учасникам зібрання грамоти, цінні подарунки та промовив такі слова: «Низький Вам уклін, шановні учасники бойових дій, за мужність і героїзм, за високу громадянську відповідальність!
Переконаний, що Ваш ратний подвиг – найкращий приклад для формування у наших слухачів і курсантів таких украй необхідних якостей, як патріотизм, мужність та впевненість у перемозі.
Щиро бажаю Вам і Вашим рідним миру, міцного здоров’я, щастя та благополуччя».

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України