grup

З 12 лютого по 09 березня 2018 року офіцер Національної академії. брав участь у 20-му Міжнародному курсі навчання для керівного складу, який відбувся у м. Душанбе, Республіка Таджикистан.
Метою курсу було вдосконалення професійних навичок, підвищення рівня знань, обмін досвідом керівного складу вищої та середньої управлінських ланок відомств, які здійснюють свою діяльність у сфері забезпечення безпеки кордонів і прикордонного режиму 15 держав-учасниць ОБСЄ та партнерів по співробітництву. Серед них представники прикордонних і митних відомств, органів контролю за обігом наркотиків Албанії, Азербайджану, Австралії, Республіки Білорусь, Боснії і Герцеговини, Болгарії, Грузії, Йорданії, Киргизької Республіки, Латвії, Литви, Монголії, Словацької Республіки, Республіки Таджикистан і України.
Міжнародний курс було засновано на принципах і стандартах Концепції ОБСЄ в області безпеки кордонів і прикордонного режиму, і охоплював три виміри всеосяжної безпеки: воєнно-політичний, економіко-екологічний і людський.
Курс складався з низки навчальних модулів.
Відпрацювання навчальної програми Міжнародного курсу було пов’язане з теоретичним, практичним, діагностичним й організаційними аспектами.
Теоретичний аспект включав розгляд навчального матеріалу з вище наведених тем.
Практична складова навчального курсу включала: привітальні промови учасників, виконання практичних і групових вправ з кожної теми, розробку стратегії управління кордонами, використання методів наукового дослідження та презентаційних навиків під час відпрацювання групових дослідницьких робіт. Крім того, невід’ємною практичною частиною курсу була навчально-ознайомча поїздка на таджицько-узбецький (Турсунзаде) та таджицько-афганський кордони (Нижній Пяндж), під час якої учасники курсу ознайомилися з особливостями діяльності Прикордонних військ і Митної служби Таджицької Республіки.
Діагностичний аспект включав такі складові, як: національний відбір кандидатів для навчання, вступний конкурс у ПККС (на основі вивчення мотиваційних листів та телефонної співбесіди з кандидатами), передкурсовий тест, оцінювання результатів виконання практичних вправ і групових дослідницьких робіт, тестування на початку та по закінченню навчального курсу.
Особливості організаційного аспекту полягали в узгодженні дій слухачів, експертів, приймальних комісій, фінансових донорів з різних держав-учасників ОБСЄ, а також у створенні відповідних педагогічних, культурних та побутових умов щодо навчання.
Учасники навчального курсу виступили з презентаціями щодо відомств, у яких вони проходять службу, прийняли участь у роботі круглого столу на тему «Необхідність об'єднання зусиль у сфері протидії транснаціональним загрозам: роль міжнародного співробітництва в зміцненні прикордонної безпеки», на якому були присутні глава Бюро ОБСЄ в Республіці Таджикистан, посли Японії, ФРН, США, Італії, Французької Республіки, Ісламської республіки Афганістан, Республіки Казахстан та України.
З 7 по 8 березня здійснювався захист групових дослідницьких робіт. Підгрупи, очолювані представниками України, посіли перше та друге місця у загальному рейтингу.
09 березня 2018 року відбулася церемонія вручення сертифікатів про закінчення Міжнародного навчального курсу.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України