В Національній Академії члени Хмельницької організації ветеранів-прикордонників розпочали заходи приурочені до 100 річчя утворення Окремого корпусу кордонної охорони Української Народної республіки.
Разом з викладачами кафедри психології та морально –психологічного забезпечення вони провели зустріч з курсантами присвячену цьому ювілею в музеї Національної Академії, де ознайомили їх з історію формування та існуванням кордонної охорони УНР в період 1918-1921років.
Зустріч пройшла активно і продуктивно.
Курсанти зацікавились структурою бригади кордонної охорони, провели паралелі з сучасністю, в тому що тоді і сьогодні основу охорони складають відділи.
Окремо було обговорено, що охоронці кордону в той час мали особливі відзнаки у форми одягу петлиці жовтогарячого кольору із зеленим кантом. Зелений колір, як і колись продовжує жити у формі одягу сучасних прикордонників.
Курсантів приємно здивувала інформації, що наша Національна Академія знаходиться історичній, для прикордонників землі на якій формувалася та діяла одна з перших бригад Окремого корпусу кордонної охорони - Подільська бригада.
Зустріч завершилась хвилиною мовчання по вшанованою пам’яті героїв - прикордонників усіх часів, що віддали своє життя за нашу Батьківщину – Україну.
Голова ради
Хмельницької організації
ветеранів – прикордонників.
Василь Баратюк

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України