27 квітня 2018 року в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбудеться черговий випуск офіцерів-прикордонників.
З метою визначення подальшого проходження військової служби, у тому числі й найближчій перспективі, відповідно до наказу Адміністрації Держприкордонслужби України, з 11 квітня в Національній академії розпочалися заходи з розподілу офіцерів на посади.
Розподіл офіцерів-прикордонників відбувається за участі директора Департаменту особового складу Адміністрації Державної прикордонної служби України генерал-майора Миколи Маланчія, ректора Національної академії генерал-майора Олега Шинкарука, керівників кадрових підрозділів регіональних управлінь Держприкордонслужби, представників внутрішньої безпеки, ветеранських, громадських організацій та засобів масової інформації Хмельниччини.
Відкрив захід очільник вищого навчального закладу Держприкордонслужби генерал-майор Олег Шинкарук. Під час свого виступу він вкотре наголосив всім присутнім, що процес розподілу випускників Національної академії 2018 року проводиться на принципах прозорості, відкритості та чесності.
Далі зі своєю аналітичною доповіддю виступив директор Департаменту генерал-майор Маланчій Микола Олександрович, який зазначив, що до випуску пропонується 240 підготовлених офіцерів, у тому числі 32 жінки, за такими спеціальностями як: охорона та захист державного кордону, правоохоронна діяльність, правознавство, автомобільний транспорт та філологія.
Зазначимо, що серед випускників 52 чоловіка брали участь в АТО і є учасниками бойових дій на сході України. Державними нагородами нагороджено 3 випускника.
До розподілу робочою групою, до якої до речі ввійшли представники управління кадрового менеджменту Департаменту особового складу Адміністрації Держприкордонслужби та керівники кадрів регіональних управлінь ДПСУ, було вивчено склад випускників, проаналізовано проходження ними військової служби, враховано попередню спеціальність та досвід служби, враховано строки вислуги випускників у військовому званні, підготовлено перелік вакантних посад для молодих офіцерів, які отримують перше офіцерське звання — «лейтенант».
Розподіл проводиться за білетною системою та такими принципами та критеріями, як: екстериторіальності (випускник не розподілявся в регіон, де він вже служив, та до місця проживання батьків); розподіл здійснюється тільки в прикордонні загони та на окремі посади в регіональні управління; офіцери, освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр, не розподіляються в зону антитерористичній операції; першочерговість у виборі місця служби офіцерам, які закінчують навчання з відзнакою – ця норма визначена Положенням про проходження військової служби; наявність сімейних обставин, які можуть впливати на проходження військової служби в одній із місцевостей; набуття права на отримання випускниками чергового військового звання.
На завершення свого виступу Микола Олександрович наголосив всім присутнім, що розподіл по посадах проводиться в такій черговості: спершу випускники, які закінчують навчання з відзнакою – до прикордонного відділу, загону. Далі розподіл здійснюється за рейтингом.
Також, генерал-майор Маланчій М.О. відзначив, що в Національній академії було проведено ряд заходів, які дали можливість на високому рівні провести розподіл випускників, та запевнив, що буде дано можливість всім бажаючим випускникам отримати вичерпну висококваліфіковану відповідь на їхні питання під час особистого приймання.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України