З 17 по 18 квітня 2018 року в рамках співпраці з Посольством Франції в Україні до Національної академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького відбувся візит аташе з правоохоронних питань Посольства Франції в Україні полковника Жан-Люка Ломона, стажера-викладача французької мови для правоохоронців Віржілії Шамберлент та асистента-перекладача Марини Катренюк.
Метою проведення міжнародного заходу була зустріч з керівництвом, науково-педагогічним складом кафедри німецької та другої іноземної мови та проведення оцінювання курсантів і студентів академії щодо рівня володіння ними французькою військовою мовою.
Під час свого перебування в академії, аташе з правоохоронних питань Посольства Франції в Україні полковник Жан-Люк Ломон, за участі ректора Національної академії Олега Шинкарука, нагородив почесним Орденом Академічних пальм Франції старшого викладача кафедри німецької та другої іноземної мови факультету іноземних мов і гуманітарних дисциплін працівника Валентину Юркову за заслуги в освіті і науці.
Курсанти, студенти й слухачі академії вже четвертий рік поспіль мали можливість перевірити свій рівень знань з французької мови.
Екзамен складався з письмової та усної частин. Письмово учасники виконували такі завдання, як: проведення аудіювання (45 хвилин), читання (90 хвилин), написання твору (90 хвилин). Питання, на які відповідали учасники екзамену відносилися до таких тем, як: родина, місце проживання, дозвілля, порівняльні характеристики, поради та практичні кроки щодо покращення екологічної ситуації у світі, майбутня професія, основні проблеми економіки України, європейська інтеграція та ін.
До здачі екзаменаційної сесії було допущено 10 найкращих студентів та 4 курсанти Національної академії.
Підбиваючи підсумки візиту до академії, Жан-Люк Ломон дав високу оцінку роботі керівництва та науково-педагогічного складу академії з підготовки висококваліфікованих кадрів для Держприкордонслужби України та подякував за теплий прийом.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України