У суботу двері Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького в Хмельницькому були відчинені для всіх охочих. Тут проходив урочистий ритуал прощання з Бойовим Прапором офіцерів-прикордонників.Це традиція, якої випускники академії дотримуються понад чверть століття.
Бойовий Прапор військової частини є символом: честі, доблесті, слави і зобов'язує кожного військовослужбовця віддано служити Українському народові, мужньо, вміло і непохитно боронити Українську державу, не шкодуючи свого життя.
На стройовому плацу вишикувалися випускники Національної академії Держприкордонслужби України. Для всіх присутніхце дійство залишило незабутнє враження.
З вітальною промовою до випускників звернувся ректор Національної академії генерал-майор Олег Шинкарук.
«Вітаю вас із успішним закінченням навчання та отриманням первинного офіцерського звання.
Ви розпочинаєте свою офіцерську службу в непростий для країни час, але випускники Національної академії Держприкордонслужби завжди були і є символом мужності і вірності військовій присязі, готовими за будь-яких умов стати на захист України.
Саме вам надалі розбудовувати прикордонну службу, примножувати її здобутки і формувати позитивний імідж України, залишаючись при цьому взірцем професіоналізму, чесності, високої культури і самовідданості в охороні та оборонні рубежів Батьківщини»,- зазначив ректор академії генерал-майор Олег Шинкарук.
Після промови керівника вищого прикордонного закладу, випускники академії 2018 року попрощалися з Бойовим Прапором академії та на завершення пройшли урочистим маршем.
Зазначимо, що 27 квітня, у Києві на Софійській площі за участі Президента України Петра Порошенка відбулися урочистості з нагоди 100-річчя із Дня створення Корпусу кордонної охорони УНР (ККО), де карбованим кроком пройшли офіцери 26-й випуску Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.
Також варто додати, що сьогодні академія стала провідним військовим навчальним закладом, що готує професіоналів, які на високому рівні виконують відповідальні завдання з охорони державного кордону України.
Нагадаємо, що історія академії розпочинається 1 січня 1993 року, коли відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 1992 року № 700 було створено Інститут Прикордонних військ України на базі Хмельницького вищого артилерійського командного училища імені маршала артилерії М.Д. Яковлєва.
Важливими в історії Академії стали1995 рік, колина базі Інституту створено Академію та присвоєно ім’я Богдана Хмельницького, та 1999 рік, коли Академії було надано статус Національної. А також 2002-й - вручено Бойовий Прапор частини.
Перший випуск офіцерів-прикордонників проведено у червні 1993 року. Тоді 90 офіцерів було направлено для проходження служби у Прикордонні війська України.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України