Сьогодні, 30 квітня на стройовому плацу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбулися урочистості з нагоди Дня прикордонника. Цього року прикордонники України відзначають своє професійне свято вперше, яке по даті призначено на 30 квітня.
Зазначимо, що під час урочистостей з нагоди 100-річчя із Дня створення Корпусу кордонної охорони УНР (ККО), що проходили 27 квітня 2018 року у столиці на Софійській площі, Президент України Петро Порошенко оголосив про перенесення святкування Дня прикордонника.
«Сьогодні, як Головнокомандувач Збройних Сил України, я прийняв рішення про зміну дати відзначення професійного свята прикордонників та підписав Указ Про встановлення Дня Прикордонника - 30 квітня - на честь сторіччя нашої прикордонної служби. Цей День має стати співзвучним з реальними історичними подіями саме України», - наголосив Петро Порошенко.
В урочистому заході взяли участь ректор Національної академії генерал-майор Олег Шинкарук, керівники факультетів та персонал навчального закладу.
Розпочався захід з урочистого підняття Державного Прапора України та Прапора Державної прикордонної служби України, після чого усі учасники заходу спільно виконали Державний Гімн України.
З вітальною промовою до присутніх звернувся ректор прикордонного відомства генерал-майор Олег Шинкарук, під час якої закликав всіх присутніх хвилиною мовчання вшанувати світлу пам'ять Героїв-прикордонників, які за майбутнє України віддали найдорожче – своє життя.
Під час урочистостей було оголошено Указ Президента України №111/2018 Про День прикордонника України.
«Усім нам випала історична місія і велика честь у нелегкий час сьогодення виконувати обов’язки з охорони і оборони державних рубежів, але персонал відомства демонструє справжню витримку, мужність і патріотизм. У нашій пам’яті назавжди залишаться імена тих, хто віддав своє життя задля миру у нашій країні», - зазначив ректор Національної академії генерал-майор Олег Шинкарук.
Сьогодні академія є провідним військовим навчальним закладом, що готує професіоналів, які на високому рівні виконують відповідальні завдання з охорони державного кордону України.

Слава Україні!

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України