Відповідно до Указу Президента України від 27 квітня 2018 року №111/2018, з метою вшанування мужності та героїзму захисників державного кордону України, враховуючи внесок прикордонників у боротьбу за незалежність України, прикордонники отримали в національному календарі своє свято - День прикордонника України відзначати щороку 30 квітня починаючи з 2018 року. Цей день присвячений подіям кінця квітня 1918 року, коли слов'янська група окремої запорізької дивізії армії УНР під командуванням полковника Володимира Сікевича, звільнивши велику частину Донбасу, вийшла на міжнародно-визнаний кордон УНР з Російською Радянською Республікою і Донською республікою.
З нагоди вшанування свята прикордонників сьогодні на території Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького ректор академії генерал-майор Олег Шинкарук від імені Президента України Петра Порошенка та Голови Держприкордонслужби генерал-полковника Петра Цигикал привітав весь персонал єдиного вищого навчального закладу Держприкордонслужби України з професійним святом, а також оголосив наказ про заохочення персоналу закладу.
Відтак відповідно до наказу, за відданість у виконанні конституційного і військового обов’язку, бездоганну працю у прикордонному відомстві, було вручено військові звання, грамоти та оголошено подяки постійному складу академії.
Вітаючи колектив та керівництво академії, сьогодні 2 травня, ректор Олег Шинкарук вручив майору Ользі Лемешко пагони підполковника, привітав зі званням, а особовому складу зазначив, що на прикордонників покладається велика відповідальність, адже Україна могла бути цілісною ще сто років тому.
«Відзначаючи дні та свята, які пов’язанні зі становленням України, ми розуміємо, що могли б уникнути цих невиправданих жертв, які несе зараз Україна. Якщо поринути у часи Тараса Шевченка, то всі ті загрози, які маємо сьогодні, й тоді були. Виходить, що кожне покоління щось не доробляє у плані забезпечення нашої державності, територіальної цілісності та Незалежності. Можливо, ворог такий підступний, що приборкує наші амбіції та бажання бути незалежними, але через деякий час знову проявляє агресію. Тому сьогодні нашому поколінню випала історична місія – забезпечити Незалежність та територіальну цілісність держави, що ми і робимо. Тому усі ці дати важливі, нашу українську справжню, а не переписану історію, потрібно знати і на ній виховувати наших молодих офіцерів. Нам треба все зробити задля того, щоб кордони нашої держави були надійними і цілісними, щоб через сто і двісті років ніхто не сказав, що у часи конфлікту ми зупинилися, чи вдарилися у політичні амбіції», – зазначив ректор Олег Шинкарук.
Нагадаємо, що історія академії розпочинається 1 січня 1993 року, коли відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 1992 року № 700 було створено Інститут Прикордонних військ України на базі Хмельницького вищого артилерійського командного училища імені маршала артилерії М.Д. Яковлєва.
Сьогодні академія є провідним військовим навчальним закладом, що готує професіоналів, які на високому рівні виконують відповідальні завдання з охорони державного кордону України.
Вітаємо весь персонал академії з Днем Прикордонника України. Хай чисте сумління і власна гідність супроводжують Вас на професійному шляху, а тепло, щирість, віра і любов — у родинному житті.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України