Навчальні екскурсії в системі підготовки курсантів-кінологів є особливою формою організації навчальних занять під час вивчення навчальних дисциплін кафедри кінології. Особливість таких екскурсій полягає у їх навчально-пізнавальній спрямованості та тісному зв’язку з робочими програми навчальних дисциплін, тематикою занять в рамках гуртка наукового товариства.
Так, 05–06 травня науково-педагогічним складом кафедри кінології факультету охорони та захисту державного кордону Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького для курсантів третього курсу, які навчаються за спеціалізацією «офіцер-кінолог» організовано навчальну екскурсію на Національну виставку собак усіх порід «Поділля 2018» та «Хмельницький 2018», яка проводилася під егідою Всеукраїнської громадської організації «Кінологічна Спілка України».
Метою проведення навчальної екскурсії було удосконалення курсантами-кінологами практичних навичок щодо проведення експертизи службових собак (стажування у ролі експерта з екстер’єру та конституції) та створення позитивної мотивації до навчання. Під час роботи в ринзі курсанти поглибили свої знання щодо стандарту собак службових порід, які використовуються в оперативно-службовій діяльності підрозділів охорони державного кордону, а також ознайомилися з іншими стандартами порід та психофізіологічними особливостями їхньої поведінки.
З метою якісного планування заходів племінної справи викладацьким складом кафедри кінології спільно з офіцерами племінного розплідника службових собак Національної академії були підготовлені службові собаки для участі у зазначеній виставці. Варто зазначити, що за результатами виступів службові собаки отримали високі оцінки за екстер’єром та конституцією.
Крім того, з метою патріотичного виховання молоді та популяризації службової кінології кафедрою кінології разом з племінним розплідником службових собак проведено показові виступи інспекторів-кінологів зі службовими собаками.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України