З нагоди вшанування тих, хто віддав своє життя заради правди та справедливості, заради миру на землі 8 травня 2018 року на стройовому плацу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбувся захід з нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні і Дня пам'яті та примирення.
Віддати заслужену данину поваги та шани усім тим, хто на фронті і в тилу ворога героїчно, безстрашно і самовіддано боровся проти нацистських окупантів, тим, хто пережив трагічні й славні часи і жахливі страждання, здійснив бойові й трудові подвиги, вишикувалися офіцери та курсанти академії.
Ректор академії генерал-майор Олег Шинкарук, який брав участь у заході, підкреслив, що вшанування цієї дати є знаковим для всієї світової спільноти. Він зазначив, що гортаючи трагічні сторінки нашої історії, сьогодні, 8 травня, ми, разом з усіма народами світу відзначаємо День встановлення миру в Європі. Ці дні назавжди залишаться днями нашого національного тріумфу та символом героїчного минулого українського народу. Воїни-прикордонники першими вступили в бій з ворогом, боролися та відстоювали кожний клаптик рідної української землі. Їх стійкість та героїзм, виявлені під час відсічі підступного нападу, увічнені у бойовому літописі та серцях вдячних нащадків.
Мужність та самовідданість старшого покоління на полях битв в ім'я перемоги над нацизмом - істинний приклад патріотизму для воїнів, які сьогодні знову зі зброєю у руках захищають територіальну цілісність та незалежність нашої країни.
Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували світлу пам’ять тих, хто поліг в жорстоких боях у часи Другої світової війни, схилили голови перед пам’яттю новітніх героїв, які віддали своє життя під час Революції Гідності та на сході України, обороняючи її від російського агресора.
«З народної пам’яті ніколи не зітреться безсмертний подвиг солдатів, партизанів-підпільників, героїв тилу, а також відвага й мужність воїнів-визволителів, які завоювали для наступних поколінь мир і свободу. Ми низько вклоняємось ветеранам війни та кладемо квіти до могил воїнів-визволителів, безмежно дякуючи за їхній подвиг в ім’я людства. Героїчний шлях українського народу – це невичерпне джерело нашої сили духу та віри в щасливе майбутнє держави, наша спільна відповідальність перед нащадками за збереження і зміцнення вільної та єдиної України», – додав ректор академії генерал-майор Олег Шинкарук.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України