Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними й доленосними в його житті. Ми повинні пам’ятати та не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той невартий майбутнього.
День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні або День перемоги — встановлено як державне свято внаслідок ухвалення 9 квітня 2015 року Верховною Радою України проекту закону № 2539 «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 — 1945 років» в рамках голосування за пакет законів про декомунізацію.
Сьогодні, 8 травня 2018 року, в Центрі культур та дозвілля Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, за участі ректора генерал-майора Олега Шинкарука, відбувся реквієм, присвячений 73-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Перед початком заходу ректор Національної академії генерал-майор Олег Шинкарук довів до присутніх вітальну адресу від Голови Державної прикордонної служби України генерал-полковника Петра Цигикала.
«Ці дні назавжди залишаться днями нашого національного тріумфу та символом героїчного минулого українського народу. Воїни-прикордонники першими вступили в бій з ворогом, боролися та відстоювали кожний клаптик рідної української землі. Їх стійкість та героїзм, виявлені під час відсічі підступного нападу, увічнені у бойовому літописі та серцях вдячних нащадків.
Мужність та самовідданість старшого покоління на полях битв в ім'я перемоги над нацизмом - істинний приклад патріотизму для воїнів, які сьогодні знову зі зброєю у руках захищають територіальну цілісність та незалежність нашої країни.
Продовжуючи славні героїчні традиції старших поколінь, ми з честю виконуємо покладені на нас завдання, виявляючи при цьому високий професіоналізм та мужність», — зазначив ректор академії генерал-майор Олег Шинкарук.
В залі були присутні персонал закладу, ветерани-прикордонники, учасники антитерористичної операції, пораненні, рідні та близькі загиблих.
Важко знайти слова, якими можна було б передати всю вдячність за безсмертний подвиг переможців у найжорстокішій війні, яку не знало людство.
Ми у вічному боргу перед ветеранами за обірвану війною юність. Ми схиляємо голови перед загиблими за їх мужність, силу духу, самопожертву в боях за рідну землю та нашу свободу.
Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували світлу пам’ять тих, хто поліг в жорстоких боях у часи Другої світової війни, схилили голови перед пам’яттю новітніх героїв, які віддали своє життя під час Революції Гідності та на сході України, обороняючи її від російського агресора.
Зазначимо, що у другій світовій війні 6 мільйонів українських військовиків, які воювали безпосередньо на фронтах, 180 тисяч радянських партизанів та підпільників, 100 тисяч партизанів і підпільників Української повстанської армії, котрі боролись за національне визволення, 7 мільйонів цивільних осіб, котрі загинули під час окупації (загальні втрати у війні – 8-10 мільйонів, демографічні втрати України – включно з убитими, жертвами концтаборів, депортованими та евакуйованими – становлять не менше 14 мільйонів чоловік), 2 мільйони 200 тисяч остарбайтерів, 1000 найкращих промислових підприємств України, які після евакуації з України на Схід не повернули в рідні міста.
За заслуги під час німецько-радянської війни 2 мільйони 500 тисяч українців нагороджених орденами і медалями, з яких за виняткову мужність:
2631 військовослужбовців – стали повними кавалерами ордена Слави;
2072 особи – були удостоєні звання Героя Радянського Союзу,
32 військовослужбовці стали двічі Героями, а легендарний льотчик-винищувач Іван Кожедуб став тричі Героєм Радянського Союзу.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України